Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Giardino di Ninfa - angielski ogród we Włoszech

Pokaż wątki Pokaż posty

Giardino di Ninfa - angielski ogród we Włoszech

popcorn 15:46, 27 mar 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pięknie! I jak zielono! Zupełnie nie jak we Włoszech

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 17:29, 16 kwi 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mnie też ten ogród zachwyca, ja chyba takie lubię, nie do końca lubię ład formalny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wojtek_chaci... 23:11, 23 gru 2013

Dołączył: 23 gru 2013
Posty: 1
Wspaniałe zdjęcia! Jak można się tam dostać? Z kim, jak? Czy można prosić o jakieś szczegóły?

Wojtek
Gabriela 00:28, 29 gru 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Z tego co wiem, w Polsce nie ma zorganizowanych wycieczek do tego ogrodu, trzeba jechać samemu, najlepiej samochodem, odstać swoje w dwóch kolejkach - najpierw po bilet, potem do zwiedzania i już można zanurzyć się w ogrodzie.
Tu jest terminarz na 2014 r i pozostałe informacje, ogród jest otwierany dość rzadko:
http://www.fondazionecaetani.org/visita_ninfa.php#
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mira 23:22, 07 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Właśnie obejrzałam film o tym ogrodzie i zapragnęłam go zobaczyć.
Aż trudno uwierzyć że w tak ciepłym regionie jest tak wspaniały bujny i soczysty ogród.Nie tylko ruiny ale woda dodaje klimatu.
Fajnie że byłaś.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 07:16, 08 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Miro, jak dobrze że wydobyłaś ten wątek na światło dzienne

Gabrielo, dziękuję serdecznie za zdjęcia. Oglądałam ten ogród w telewizji seria Najwspanialsze ogrody świata), a teraz podelektowałam się Twoimi zdjęciami. Ogród jest przepiękny. Zapadł mi w pamięć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sierika 20:44, 08 lut 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
I ja wczoraj przypadkiem trafiłam na ten cudny ogród w Domo, przypomniałam sobie relację Gabrysi i ten obejrzałabym na żywo, po prostu.
On jest wyjątkowy, ruiny autentyczne i roślinność oplatająca je w słońcu Italii.
____________________
EwaSierika
Bogdzia 21:27, 11 lut 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
A ja wolę mniszki niz akanty jako chwasty. Miałam akanta przez dwa lata i tak sie rozsiewał ze do dzis nie mogę sie go pozbyc bo powrastał w jałowce, mniszki łatwiej wyrwac.Dużo wody w tym ogrodzie dlatego zieleń piękna i te ruiny są niepowtarzalne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies