Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mega problem z wjazdem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mega problem z wjazdem

Borbetka 14:47, 10 lut 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Przyjaciele z Ogrodowiska, napisałam już w swoim wątku, ale może więcej osób tu zagląda. Pomóżcie mi proszę z decyzją jakie rośliny zostawić, a jakie przesadzić lub wyrzucić ze względu na brzydotę w miejscu, gdzie muszę zrobić wjazd:



Jałowiec 1 mus do wyrzucenia, okropny jest, ale nie wiem co z 2 i 3? Są stłoczone:



Dolne piętro, wiadomo, do przesadzenia. Berberys 4 też, bo nie przejadę samochodem. Jeśli zostawię cyprysa 2, to będzie znajdował się tuż przy kostce. Boję się to ruszyć. Naprawdę, po raz pierwszy, bo do wysadzania to nikt mnie nie musi namawiać, a tutaj muszę zmienić całą kompozycję i to są stare rośliny. Pomóżcie proszę.
____________________
borówcowy wizytowka
ele2001 16:16, 10 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Wjazd to konieczność, więc wysadz to co musisz zacznij od środka wjazdu czyli od berberysu teraz rośliny sa zwarte i całośc wygląda ładnie ale jeśli zaczniesz usuwac poszczególne rośliny w miejscu 'styku 'sa pewnie uschniete,więc jak wykopiesz rośliny wtedy bedzie widac co jeszcze usunąć, ewentualnie co przyciąć..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 20:35, 10 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak wysadzisz krzewy to Twoim oczom ukaże się stan pozostałych i na pewno będą to suche gałązki od dołu i w miejscu stykania się z innymi roślinami.

Wtedy poczyścisz je od dołu aż do ostatniej gałązki, ewentualnie zamaskujesz gołe miejsca nowymi nasadzeniami. Pokaż jak już wykopiesz i zrobisz wjazd, teraz nie ma po co wysadzać wszystkiego co wydaje się niepotrzebne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 20:51, 10 lut 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Wiedziałam, że pomożecie! Czyli robię tak: to co muszę wysadzam pod wjazd. Ładne kopcuję, szkaradne wyrzucam. Cyprysa chyba przytnę do małego, a kolumnę 3 zostawię. Zobaczymy jak to będzie wyglądało. Reszta out. Pstryknę, jak przyjdą i zdemolują .
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 19:59, 11 lut 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Tu się po prostu nadążyć nie da. Wątek za wątkiem, przybija mnie to. Wywaliłam już część roślin, jutro zrobię fotkę. Smutno mi.
____________________
borówcowy wizytowka
ele2001 22:05, 11 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Dakładnie tak zrób,powoli sukcesywnie dojdziesz do ładu
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 23:04, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkaradne możesz w bonsai zamienić. Podpowiemy jak pokażesz fotki. Nie bądź smutna bo nie ma po co
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:05, 11 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładne sadź do donic, bo dwa razy ruszane mogą się nie przyjąć. Podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies