Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jestem zielona - potrzebuję rady !!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem zielona - potrzebuję rady !!!

Kulka 15:14, 17 lut 2013

Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 2
Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu podpatruje niektóre wątki. Szczególnie dotyczące aranżacji małych ogródków przy szeregowcach. Jestem totalnie zielona w tej krestii. Domek mamy od kilku lat ale jakoś nikt nie pała się chęcią żeby coś zrobić z ogródkiem, bo po pierwsze nikt sie nie zna a po drugie chyba nikomu się do tej pory nie chciało. Ale marzy mi się choć namiastka zieleni. Poki co mam 4 tuje smaragd i jodłe, ziemia jest gliniasta, a ogródek słoneczny od rana do godziny 15 -tej. Wielkośc około 40 m2. W związku z tym mam kilka pytań: czy ktoś z Was ma pomysł jak odsłonić się z prawej strony od sąsiadów nie tracąc słońca popołudniu, a wykorzystując ten kamienny murek (myślałam o trawie ozdobnej) a na siatkę pnącze może jednoroczne? po drugie w rogu gdzie jest łyso myślałam żeby zasadzić rododendron lub jakiś krzew który kwitnie? Z drugiej strony od sąsiadów dociągne bambusa, ale też myślałam żeby bliżej tarasu dać trawę, może jakieś pnącze? Przy samym tarasie i oknie bedzie clematis - żebym miała taki swój kącik z kwiatuszkami.
No poprostu nie wiem jak to zagospodarować coś mi tam świta ale czy to dobry trop. Chciałam kupić malutki płotek i odciąć drzewka od trawki i tam jeszcze coś posadzić ale nie wiele. Resztę ogródka chcę mieć trawkę ( to ze wzgledu na dzieci i psa). Doradzcie bo jak nie Wy to kto? Podczytałam i wiem że macie dużą wiedze, pomysły na ten temat.
Poratujcie mnie bo nie wiem jak to zagospodarować.

Gardenarium 16:04, 17 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prosta sprawa, popatrz na podobny ogródek.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/826-miniaturowy-ogrodek?page=205

Tu masz projekt

http://majawogrodzie.tvn.pl/107,Maly-ogrodek-pelen-kolorow-Rosliny-balkonowe-odc-394,odcinek.html

i odcinek

http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,3,497205,0.html

Dla odmiany taka propozycja układu ogrodu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kulka 13:18, 18 lut 2013

Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 2
Bardzo dziekuję za zainteresowanie. No ogrodek przedstawiony przepiękny, jestem oczarowana gratuluje! ale to nie na moje możliwości ja jestem jakaś lewa do kwiatów W tym roku to pewnie nie za wiele zrobie, ale kto wie może mnie to wciągnie i z roku na rok ogródek bedzie wyglądał ciekawiej.
Najbardziej interesuje mnie gdzie mogę znaleźć informaje jakie krzewy, pnącza nadają sie na taki teren słoneczny i na glebe jak posiadam.
Druga sprawa jak narazie dla mnie najważniejsza to co dać na ten kamienny murek? Czy kwiatki a za tym na siatce pnacze czy trawa ozdobna wysoka lub trawa niska a za nią pnącze. Bardzo chce sie odgrodzić od sąsiadów - jednak boje sie ze jak dam ogrodzenie to już wogóle nie uświdcze słoneczka na działce.

Jeszcze raz dziekuje i czekam na jakieś sugestie w sprawie murka. Bo z resztą powoli bede sie wdrażać i planować.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies