Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na górce

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na górce

AgnieszkaW 14:02, 03 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Aniu. nie byłam jeszcze u Ciebie, a dzisiaj zajrzałam i.... zobaczyłam piękne murki. Nie traktuj nierównego terenu jako dopust Boży, lecz staraj sie go wykorzystać jako atut ogrodu. Ogrody o zróżnicowanym ukształtowaniu są bardziej tajemnicze, ciekawe, choć więcej pracochłonne. Jest już pięknie, będzie jeszcze piękniej. U mnie też dużo murków i bardzo nierówny teren, a mimo to staram się takie położenie ogrodu wykorzystać jako atut. Niektórzy mówią, że się udalo, tobie też się uda, zrobisz perełkę z ogrodu, zobaczysz. Twój ogród ma duży potencjał - wykorzystaj to.
Serdecznie pozdrawiam z jurajskiego ogrodu
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
anna_pisalska 15:21, 03 kwi 2013


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Dziękuję za cenne rady. Roślinki które mają się wylewać czy przelewać już posadziłam w zeszłym roku. S a jeszcze mało okazałe. W tym roku mam zamiar dosadzić kolejne. Moim marzeniem jest zagospodarowanie górki. Tylko częściowo, bo rosną tu prawdziwki i wolałabym zachować ten naturalny charakter. Muszę też pomyśleć nad pomieszczeniem gospodarczym i to właśnie u podnóża górki. Szukam jakiegoś ciekawego projektu w sensie inspiracji ale nic fajnego jeszcze nie znalazłam.
Nierówność terenu była głównym powodem, dla którego kupiliśmy działkę w tym miejscu. Tylko nie zawsze daję radę nad nią zapanować tylko dwiema rękami. Może na wiosnę znajdę w sobie potencjał.
____________________
Ania - Ogród na górce
JoannA 22:29, 03 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Aniu, ja równiez bym zachowała naturalny charakter tej górki, a zwłaszcza że rosna tam prawdziwki. To jest to miejsce z brzózkami? A może posadź tam jakieś jałowce ((głośno myślę)
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
anna_pisalska 17:56, 06 kwi 2013


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Dokładnie, to z brzózkami. Koszenie trawy na górce jest dość uciążliwe. Myślałam, żeby wytyczyć ścieżki, poprzecinać murkami oporowymi ale już nie z kamienia bo będzie go za dużo. Zdobyłam w zeszłym roku podkłady kolejowe. W ten sposób ogród skróci się optycznie. Działka ma 19 m szerokości. Jak śniegi zejdą, zrobię kilka zbliżeń tego terenu. Może coś podpowiecie. Właśnie zaświeciło słoneczko, Zima pakuje walizki
____________________
Ania - Ogród na górce
JoannA 19:46, 06 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Aniu, u mnie przez cały dzień słoneczko za chmurami, rano nawet trochę popadało. A śnieg topi się bardzo, bardzo powoli. Obejrzałam przed chwilą prognozę pogody, szału nie ma 2 - 5 na plusie dla naszego regionu.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 19:52, 06 kwi 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
A może zamiast murków żywopłot liściasty zwyciętą furtką-bramą, a z podkładów kolejowych ścieżkę pod górkę do lasku brzozowego. A lasku po prostu nie kosić, zostawić naturalny. Jak się troszkę ociepli to zrobię zdjęcie takiej surtki wyciętej z jałowców, u nas w jednym z ogrodów widziałam.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ana_art 21:11, 06 kwi 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aniu jak kolo 17 zaświeciło słońce to aż śpiewać zaczęłam, dobrze że nikt tego nie słyszał
Ze dwa odcinki temu w Mai była fajny ogród z murkami i nierównym terenem. Masz bardzo fajna działkę z ogromnym potencjałem. Wiem że cieżko robi się na dwie ręcę ale powolutku stworzysz cudo. Czytam o brzózkach i tak myslę że musisz koniecznie zrobic zdjęcia! Ja jestem zakochana w zakątku brzozowym z 'ogrodu z lustrem' zawsze możesz sobie coś z niego uszczknąć, jest niezłą inspiracją Gdybyś chciała namiar np na trawy, to powiem Ci że w Konarzycach jest babeczka co ma różne trawy. Nie pamiętam dokładnie numeru ani ulicy, ale wiem który dom
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
anna_pisalska 21:26, 06 kwi 2013


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
Oczywiście, że chcę namiar na trawy
____________________
Ania - Ogród na górce
anna_pisalska 21:30, 06 kwi 2013


Dołączył: 10 gru 2012
Posty: 380
JoannA napisał(a)
A może zamiast murków żywopłot liściasty zwyciętą furtką-bramą, a z podkładów kolejowych ścieżkę pod górkę do lasku brzozowego. A lasku po prostu nie kosić, zostawić naturalny. Jak się troszkę ociepli to zrobię zdjęcie takiej surtki wyciętej z jałowców, u nas w jednym z ogrodów widziałam.

Fajnie by taki żywopłot wyglądał ale efekt dopiero po kilku latach będzie widoczny niestety
____________________
Ania - Ogród na górce
ana_art 21:49, 06 kwi 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aniu nie to nie w ogrodniczym. Za torami pierwsza w prawo takim łukiem się jedzie i po lewej stronie na tym łuku jest niebieski dom, chyba jest jakis szyld zakład stolarski trzeba zadzwonić przy bramce. Najlepiej po 16, wówczas jest bardzo sympatyczna kobieta, byłam dwa razy wciągu dnia i był syn który niby się ma zajmować sprzedażą, ale taki z niego sprzedawca jak z koziej dupy trąba....Kupiłam u nich w tamtym roku sporo traw.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies