Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sośnica japońska - Sciadopitys verticillata

Pokaż wątki Pokaż posty

Sośnica japońska - Sciadopitys verticillata

nebel 18:16, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Na wstępie zamieszczam zdjęcie mojej sośnicy, która rośnie u mnie 15 lat i tak wyglądała w zeszłym roku
Jest to moja ulubiona roślina. Dlaczego?
Bo lubię i cenię sobie rośliny, które bardzo wolno rosną i wymagają opieki.
Bardzo starannie okrywam ją na zimę. Przez pierwsze parę lat wyglądała niezbyt efektownie, do momentu kiedy nie zapewniłam jest odpowiednich warunków.
Według mnie to roślina, która nie nadaję się do formowania, przycinania, wyginania. Przynajmniej ta odmiana, którą ja posiadam.
Jak zwyklę licze na czujność Danisi, czy to co napisałam może potwierdzić swoją wiedza i autorytetem.
Może jeszcze jedno, chciałam zamieść również zdjęcie z dzisiaj, ale na razie jest u mnie zbyt dużo śniegu.
____________________
Ogród Nebel
ele2001 18:47, 21 lut 2013


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Dziesięcioletnia sośnica nigdy nie była okrywana

____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
nebel 18:54, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
ele2001 napisał(a)
Dziesięcioletnia sośnica nigdy nie była okrywana


Witaj,
tak też myślałam, to bardzo ciekawa roslina
Załozyłam wątek, bo zdobycie wiedzy na jej temat przerosło moje dotychczasowe mozliwości. Liczę na to, że więcej osób z forum podzieli się swoim doświadczeniem.
____________________
Ogród Nebel
Domi 19:15, 21 lut 2013


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
A u mnie sośnica padła rok po posadzeniu Szkoda, bo była piękna. Nie zdecydowałam się na kolejną.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Justyna 20:17, 21 lut 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Moja pierwsza sośnica, niestety, przez moją niewiedzę padła
Wyglądała tak


Obecną zajmuję się już lepiej To jej czwarty sezon.

stanowisko:
półcieniste
osłonięte od wiatrów

głeba:
kwaśna
żyzna
przepuszczalna, dobrze zdrenowana (można też sadzić na górce)

zimą:
ściółkuję korą, kopczyk
okrywam agrowłókniną, którą owijam wokół palików (nie samą roślinę) górę zostawiam otwartą, nakładam "czapeczkę, kiedy przychodzą większe mrozy, następnie zdejmuję

zdjęcie jesienne, wbite paliki, przygotowana do okrycia zimowego

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
nebel 20:28, 21 lut 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Justyna napisał(a)
Moja pierwsza sośnica, niestety, przez moją niewiedzę padła
Wyglądała tak


Obecną zajmuję się już lepiej To jej czwarty sezon.

stanowisko:
półcieniste
osłonięte od wiatrów

głeba:
kwaśna
żyzna
przepuszczalna, dobrze zdrenowana (można też sadzić na górce)

zimą:
ściółkuję korą, kopczyk
okrywam agrowłókniną, którą owijam wokół palików (nie samą roślinę) górę zostawiam otwartą, nakładam "czapeczkę, kiedy przychodzą większe mrozy, następnie zdejmuję

zdjęcie jesienne, wbite paliki, przygotowana do okrycia zimowego


Justyno, dziekuję Ci za to co napisałaś, dużo bardzo cennych spostrzeżeń, uwag i cennych rad.
Twoja roślina jest piękna, mam nadzieję, że sosnica znajdzie wielu chętnych miłośników - jest tego warta
____________________
Ogród Nebel
Gosiniak 22:29, 22 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
To i ja chętnie skorzystam z waszych rad, nie mam, ale na liście chciejstw ma swoje miejsce, piękne są wasze okazy.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ivaski83 12:10, 08 cze 2015

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 4
Witam Wszystkich Miłośników Ogrodów

Mam problem z moją sośnicą, otóż jest ona w moim ogrodzie od 4 lat. Nigdy nie była okrywana na zimę i szczerze mówiąc za bardzo się nad nią nie rozczulam. Ale od ubiegłego roku straciła swój dawny blask, wiele igieł wypadło (zrobiły się brązowe i opadły ) no i to jest mój główny z nią problem.

Obecnie ma nowe przyrosty ale i tak wygląda mizernie.

Proszę o wskazówki co można zrobić by odzyskała dawną urodę.

Dodam że podsypałam jej mikoryzę, rośnie w słońcu od godz 13, miejsce osłonięte.
ivaski83 12:13, 08 cze 2015

Dołączył: 07 cze 2015
Posty: 4




a oto i moja sośnica.

Bardzo proszę o radę
Gardenarium 11:02, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Być może przemarzła, być może ma za sucho lub za mokro, może jest za głęboko wkopana, a może ma szmatę i dusi jej korzenie? Kamienie nie są za grubo posypane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies