Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Rabaty podwyższone

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty podwyższone

MamaMagda 21:19, 29 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Gardenarium napisał(a)
Ja mam doświadczenie w podwyższaniu, ładniej wyglądają.


Danusiu, że masz w to na 100% nie wątpię

mnie tylko martwi, że chyba muszę wykopać najpierw wszystko i wsadzić od nowa
a rabata z Limkami będzie się zbierać do kwitnienia i chyba jej dobrze tym remanentem nie zrobię ;/
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Zielona 21:59, 29 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Gardenarium napisał(a)
O matko, no widzisz kobieto jaki ze mnie skarb

Widzę, doceniam i jak widzisz skrupulatnie czytam wszystko, co piszesz Błędów popełnię pewnie mnóstwo, ale staram się od Ciebie uczyć.
alinak 22:03, 29 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
przedstawiam mój sposób ....całkiem podobny tylko wykorzystane więcej materiałów ...

na spód świeży ( roczny ), nieprzerobiony kompost ,potem układana warstwa darni ( trawa w dól ) i na to dojrzały kompost ( dwuletni ) do którego można swobodnie sadzić rośliny . zanim korzeń dotrze do świeżego kompostu .ten się zdąży rozłożyć...
podwyższone rabaty ułatwiają komponowanie beż specjalnych zabiegów . taka rabata wybacza nam nasze błędy , są mniej zauważalne .

ROK 2010






ROK 2012


ROK 2014



a to już inne rabaty . w sumie wszystkie rabaty mam mniej lub więcej wypiętrzone , co jest dla mnie korzystne , ponieważ moja działka była płaska i nudna


















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
dajana 23:37, 29 maj 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Mam pytanie dotyczące darni ,czy chodzi tylko o taką z wycinanego trawnika ? czy kazda nadaje się do wykorzystania po odwróceniu? Pytam bo akurat kopię glebę pod trawnik a darni mam moc, tyle że ją wywożę bo myslałam że jeśli w niej są również chwasty oprócz trawy,to nie nadaje się do uzycia .Mam rację, czy się mylę?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 23:40, 29 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mylisz się, składasz zielonym do zielonego jak napisałam, robisz z niej pryzmę, możesz nasypać ziemi na wierzch, żaden chwast nie urośnie. A w zasadzie w darni nie powinno być chwastów. Nie wiem jak z wieloletnimi u uciążliwymi chwastami, Takiej darni to ja nie przykopywałam w rabacie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies