Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitanie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitanie...

aterus 23:31, 05 mar 2013

Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 51
Witam wszystkich Użytkowników forum. Cieszę się, że znalazłem miejsce, w którym można nauczyć się tak wiele. Mam nadzieję, że z Państwa pomocą poradzę sobie z urządzeniem swojego ogrodu (ok. 1500m2). Jestem ortodoksyjnym miłośnikiem iglaków, z liściastych lubię tylko zimozielone oraz wysokie trawy Najbliższe cele, które mam przed sobą to:
-uporanie się z 30-metrowym podwójnym pasem za gęsto posadzonych (nie przeze mnie ) sosen pospolitych;
-wybór i zainstalowanie przed nimi rzędu jakichś drzewek (rzeczone sosny do wysokości prawie 2m są łyse);
-zgrabne przycięcie i zagęszczenie kilku świerków;
-założenie wysokiego, wąskiego żywopłotu oraz
-wymyślenie trawnika bez trawy (najlepszy byłby mech, ale nie wiem jak go rozmnożyć )

Potem już tylko z górki: znalezienie niskopiennych iglaków, którymi mógłbym sukcesywnie uzupełniać dziury powstałe po marniejących dolnych gałęziach świerków, a na koniec zabezpieczenie wszystkiego, co zielone, przed psem (albo dwoma).
No, nudził to się chyba nie będę. Kłaniam się nisko!

____________________
Gardenarium 23:40, 05 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciekawe założenia i sporo pracy, będziemy kibicować i pomagać. mam prośbę o korzystanie z wyszukiwarki tematów na stronie głównej i na forum. Sporo pomaga i przeglądanie wątków tematycznych w razie pytań.

Sporo odpowiedzi już jest na różne tematy. Na pewno się przydadzą. Pozdrawiam. Mówimy sobie po imieniu

Właśnie udzieliłam Ci odpowiedzi na temat trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roberto 18:14, 06 mar 2013


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witaj na Ogrodowisku, czekamy na foto
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Maria667 20:43, 27 mar 2013


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
Witaj serdecznie!
Plan robót już opracowany. To dobry początek. Wrzuć jakieś zdjęcia
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
iwonaj 09:34, 29 mar 2013


Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 443
Witaj na forum bardzo ambitny plan czekamy na zdjęcia ogrodu
____________________
Iwona - Kocham ten ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies