Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek wyłożony kamieniem, jak zmienić?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wyłożony kamieniem, jak zmienić?

Marta1981 09:37, 08 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 2
witam, kupiliśmy malutki domek szeregowy w Anglii, ogródek przed wejsciem cały wyłożony jest kamieniem
jak się zabrac do tego żeby tam posadzić jakieś drobne krzewy i kwiaty , co zrobić z kamieniem

co na poczatku posadzić ?
Marta1981 09:43, 08 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 2
Gardenarium 11:12, 08 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Marto, uwielbiam Anglię i chętnie bym się tam przeniosłą na połowę roku Bo i tak bywam często na wyspach

http://www.ogrodowisko.pl/tag/ogrody-angielskie

Musisz najpierw sprawdzić, czy pod kamyczkami jest coś, czy nie. Jeśli jest, to wytycz sobie rejony, gdzie chcesz coś posadzić i wtedy odgarnij kamienie, usuń przeszkodę i wykop doły, gdzie zaprawisz je kompostem, żeby rośliny miały w czym rosnąć. Z reguły pod kamieniami jest klepisko i nic by nie urosło, bo ziemia zbita i zubożona jest.

Ja w swoim ogrodzie mam fragmenty z kamyczkami i ładnie to wygląda. Jak chcesz to zajrzyj np do wizytówki - jest w linku w moim podpisie.

W jakim hrabstwie mieszkasz? Bo są koleżanki też mające domy w Anglii, np w Bristolu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:36, 08 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam prośbę, nie stawiaj koszy na śmieci pod samymi drzwiami Postaw tam dwie duże donice z kwiatami.

Fotka dla Ciebie, z przywrotnikiem ostroklapowym i dzwonkami. Ładne zestawienie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies