Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początek moich przygód z ogrodem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek moich przygód z ogrodem :)

natalie 22:39, 14 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Witam wszystkich jeszcze raz!

Wiosna za pasem i prace na działce coraz częściej chodzą mi po głowie. Do tej pory były takie „z doskoku”, jak byłam na działce to całymi dniami grzebałam, przesadzałam, pieliłam, ale nigdy z jakimś szczególnym planem, czy wizją. Tak po prostu, bo uwielbiam spędzać czas pracując na działce. Jednak przestało mi to już wystarczać . W zeszłym roku pierwszy raz siałam jednoroczne. Nawet mi powyrastały te kwiatki i wszystkie zakwitły! (co za radość jak się samemu coś od początku wyhoduje). W tym roku zamierzam ambitniej podejść do sprawy, zacząć sukcesywnie wprowadzać zmiany i powolutku porządkować ten mętlik, małymi kroczkami do celu bo wszystkiego na raz nie uda mi się ogarnąć – sporo jest do zrobienia do tego fundusze mocno ograniczone i czas… nie jestem na działce na tyle często, żeby prace błyskawicznie szły (ale za to nadrabiam pracowitością! ). Na razie chciałabym zrobić chociaż namiastkę „ogrodu”, wstępny porządek, segregację roślin. Nie wiem za bardzo od czego zacząć, bo taki miszmasz, że nie wiem w co ręce włożyć, które rośliny zostawić, które przesadzić, których się pozbyć (jak to brzydko brzmi! ). Wszystkiego po trochu to tu, to tam coś rośnie (mam cichą nadzieję, że nie tylko ja tak sadzę, że to normalne u początkujących ). W chwili obecnej większość działki to trawa ze wszelkimi upiększaczami. Niektóre drzewa u nas już całkiem spore, co widać na załączonym zdjęciu Przewiduję, że ogród będzie powstawał powoli, dlatego oprócz porządkowania wszystkiego chciałabym w tym roku założyć jakąś rabatę (najlepiej jednoroczną), żebym mogła już jakiś miły efekt pracy zobaczyć. Marzy mi się taka z wysokimi kwiatami i ze ścieżką przechodzącą przez nią, żebym mogła usiąść wśród kwiatów, w odcieniach różu, fioletu i błękitu.

Mam nadzieję, że pomożecie mi i doradzicie co i jak powinnam zrobić oraz od czego zacząć. Podobają mi się bardzo Wasze ogrody, inspirują mnie i jeszcze bardziej zachęcają do pracy

A tutaj zaczyna się moja przygoda:

____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
Kondzio 22:42, 14 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na Ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 23:12, 14 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, czy to działka tzw. pracownicza, czy działka na której powstaje dom? Łatwiej doradzić jak będzie wiadomo, czemu ma służyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 23:30, 14 mar 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Aniu wśród swoich. Wiele z nas zaczynało tak jak ty. Ja też zaczynałam bez funduszy, powoli,' z doskoku', bo przez ponad 10 lat przyjeżdżaliśmy na działkę tylko na weekendy - i daliśmy radę. Ty też dasz - tworzenie ogrodu to jak pisanie powieści biograficznej - przez całe życie, ale za to jaka satysfakcja, że tworzysz coś swojego, coś z marzeń. Życzę Ci, żeby Twój ogród piękniał z każdym rokiem, a praca w nim była dla Ciebie radością i odskocznią od codziennego życia. Tutaj, u nas, znajdziesz wiele przyjaznych "dusz". Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
natalie 23:46, 14 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)
Witaj, czy to działka tzw. pracownicza, czy działka na której powstaje dom? Łatwiej doradzić jak będzie wiadomo, czemu ma służyć.


Nie jest to działka pracownicza. Dziadek kupił dawno temu, jeszcze zanim się urodziłam, działkę po gospodarstwie rolnym i tak stopniowo zamienia się w rekreacyjną. Zostawiliśmy murowany domek i część pomieszczeń gospodarczych, a ze zwierząt dziadek hoduje już tylko kury i króliki. Jeździmy tam wiosną, latem i jesienią spędzać czas poza miastem.
____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
natalie 23:52, 14 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Dziękuję Ci Agnieszko za ciepłe słowa. Widzę, że mnie doskonale rozumiesz. My również tylko na weekendy jeździmy, a dzięki Tobie jeszcze bardziej wierzę w to, że damy radę .
____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
natalie 00:01, 19 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46
Udało mi się znaleźć parę zdjęć ogródka warzywnego zdjęcia dosyć stare, ale poletko jest w tym samym miejscu, tylko kwiaty nieco inne

Rok 2009


2006


____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
natalie 00:14, 19 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46

I kwiaty przy ogródku warzywnym
____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
natalie 01:00, 19 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46


____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
natalie 15:24, 19 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 46




____________________
Ania - Początek moich przygód z ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies