Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Rudej pod lasem :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Rudej pod lasem :)

ruda 08:31, 08 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
urlop trwa a efektów pracy nie za bardzo widać... ;( Jakoś samemu trudno ogarnąć choć mały skrawek ogrodu. Póki co jedna rabatka zrobiona, najładniej będzie wyglądać latem gdy wszystko będzie kwitnąć ale i tak mi się podoba bo są moje ulubione paprocie i funkie


rabata słoneczna "robi się" w mękach...


a jak ma się więcej czasu to i fotki można pstryknąć.
takie moje pstryki:
____________________
Ogród Rudej pod lasem
renatamama3 08:52, 08 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Witam ,przyszłam do ciebie ,bo przyciągnął mnie tytuł wątku ,też mam w tytule las .Lubię funkie ,paprocie ,trawy ,liliowce ,irysy ,piwonie i wiele innych ,i też najczęściej pracuję sama w ogrodzie.pozdrawiam
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 15:21, 08 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Hej ponownie ,teraz zobaczyłam ,że jesteś z Mielca ,mój M chodził tam do szkoły.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 15:27, 08 maj 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ruda, ale masz piękną działkę a dom "po" - rewelacja
Fajnie Ci wyszła ta rabata!
Żywopłotu bym nie sadziła, zrobiłabym inny płot a na poważnie - chyba rzeczywiście trzebaby go zasłonić, bo okropnie kontrastuje z lasem (choć niebrzydki sam w sobie). Może coś cięte do wysokości płotu, nie wyższe, żeby nie zasłaniać lasu?
Boska ścieżka w trawie
A szkodniki... ech, mały śliczny

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
ruda 15:58, 08 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
renatamama3, fajnie, w takim razie pozdrów męża od krajanki. A do jakiej szkoły chodził?

popcarol, dzięki za komplementa
wiem, że gdyby był inny płot to pewnie nie sadziłabym żywopłotu ale jak słusznie zauważyłaś za bardzo kontrastuje z lasem. Może jako doświadczony forumowicz doradzisz coś? Myślałam o irdze błyszczącej albo o ligustrze..
____________________
Ogród Rudej pod lasem
ruda 10:10, 10 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
mam straszny problem z rabatą azaliowo-tawułową. Kupiłam 13 sztuk tawuł Goldflame i dokupiłam 4 azalie, wraz z już wsadzonymi mam łącznie 6 azalii. Teraz takie moje pytanie, czy mogę tawułami podsadzić azalie?? Od wczoraj kombinuje jak to wszystko zgrać ale kurka wodna nie wchodzi mi...
Może ktoś doradzi???
____________________
Ogród Rudej pod lasem
renatamama3 13:27, 20 maj 2013


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
ruda napisał(a)
renatamama3, fajnie, w takim razie pozdrów męża od krajanki. A do jakiej szkoły chodził?

popcarol, dzięki za komplementa
wiem, że gdyby był inny płot to pewnie nie sadziłabym żywopłotu ale jak słusznie zauważyłaś za bardzo kontrastuje z lasem. Może jako doświadczony forumowicz doradzisz coś? Myślałam o irdze błyszczącej albo o ligustrze..


dokładnie to nie wiem ale to technikum jakiś zespół szkół związana z samolotami (budowa płatowców).
A je śli ,chodzi o tawuły obsadziłabym w po długości jako obrzeże ,azalie w środek ,dokupiłabym do środka np. berberysy .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
ruda 15:33, 20 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
renatamama3 tak właśnie zrobiłam
ale miejsca na berberysy zabrakło...

i zakupiłam w końcu winorośl japońską ) Mam nadzieję, że się przyjmie



A zespół szkół technicznych dalej istnieje. W końcu w Mielcu robią Black Hawki
____________________
Ogród Rudej pod lasem
AgnieszkaW 15:40, 20 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749

Śliczne zdjęcia robisz. W liściu paproci zobaczyłam postać kobiety z długimi rękami i w długiej sukni. Zakątek na murku i ten funkiowy bardzo ładne. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ruda 19:14, 20 maj 2013


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
AgnieszkaW, wiesz, teraz inaczej patrzę na ten liść paproci, faktycznie jak kobieta... masz wyobraźnię
Pozdrawiam!
____________________
Ogród Rudej pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies