Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Phalaeopsis choruje, pomocy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Phalaeopsis choruje, pomocy!

Matthew 19:05, 01 kwi 2013

Dołączył: 31 mar 2013
Posty: 8
Zrobiłem kilka świeżych zdjęć z bliska, aby było bardziej widać te plamy i brązowe zabarwienia wokoł nich. Może one w jakiś sposób pomogą określić co dolega roślinie

Zamieszam jeszcze zdjęcie jak kwiat wygląda ze strony którą jest zwrócony do mieszkania
kaisog1 23:11, 01 kwi 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Moim zdaniem to są poparzenia.... identycznie poparzyłam mojego storczyka w zeszłym roku. Miał poparzoną "podstawę" i liście.

Na wszelki wypadek odizoluj od innych ale jeżeli plamy sa suche to moim zdaniem nie ma zagrożenia. Jeżeli te plamy są jakby przezroczyste w środku (taki trochę pergamin z żyłkami) i czarno obwiedzione, do tego suche to ewidentne poparzenie...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 14:49, 02 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomacaj te plamy czy są wodniste i miękkie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matthew 18:47, 02 kwi 2013

Dołączył: 31 mar 2013
Posty: 8
Hmm, w zasadzie to ciężko to określić. Ale chyba nie. Wszystko to co było jasne teraz chyba po mału staje się brązowe takie jak te obwódki, a później zasycha i daje się wyczuć tylko żyłki
Gardenarium 11:31, 03 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To pewnie Gosia ma rację, że to od słońca, Cieniuj je. Obejrzyj korzenie czy nie gniją na wszelki wypadek.

Pomocne artykuły

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/267-swiat-storczykow-phalaenopsis

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/271-phalaenopsis-czyli-jak-sebek-uprawia-storczyki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matthew 17:05, 03 kwi 2013

Dołączył: 31 mar 2013
Posty: 8
Dziękuje za pomocne linki i cenne rady Teraz przy ostrzejszym słońcu opuszczam żaluzje aby słońce nie padało bezpośrednio na kwiat Korzenie wydają mi się w porządku
Gardenarium 17:09, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to powinno być dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matthew 23:55, 27 kwi 2013

Dołączył: 31 mar 2013
Posty: 8
Witam ponownie Dołączę się do swojego wcześniejszego wątku. Niestety znów muszę się zwrócić z prośbą o pomoc. W przypadku dokładnie tego samego storczyka niepokoi mnie pewna kwestia. Otóż zastanawiam się co może dziać się z jego liśćmi? Może ktoś z państwa mnie oświeci i jest bardziej w tym zorientowany Na jego liściach pojawia się jakieś przebarwienie, zastanawia mnie co to może być dlatego wolę zapytać i dmuchać na zimne. Jest to fioletowo-ciemny kolor, na początku pojawia się na obrzeżach listka, jednak zauważyłem że się to powiększa i pojawia na całym liściu. Jeszcze niedawno tego nie było co widać na zdjęciach z początku wątku. Zauważyłem także że w tych ciemniejszych miejscach liść jest lekko bardziej matowy w dotyku a w normalnych zielonych miejscach jest bardziej śliski. Myślałem, że storczyk po mału wychodzi na prostą, bo nawet wypuszcza nowego listka co widać na zdjęciach, ale teraz mam wątpliwości...


Zamieszczam zdjęcia, mam nadzieję że pomogą one rozwikłać zagadkę



A to już tak poza tematem obecnego problemu. Tak wyglądają obecnie miejsca w których kiedyś poparzyło go słońce


Z góry dziękuje za pomoc
dosetek 10:42, 04 lis 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 3


Witam. Potrzebuje pomocy. Mojemu storczykowi odpadły liście od góry, wydaje mi sie ze końcówka jest zgnita. Widoczna jest także pleśń. Nie wiem czy to efekt przelania czy moze choroby. Proszę o pomoc ?? Mozna go jeszcze uratować ??

Gardenarium 16:56, 07 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic mu nie pomoże już, wyrzuć i kup nowego, nie zalewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies