Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

mynarka 18:01, 06 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223

jeszcze kilka zdjec rododendronów posadzonych pod brzoza co powiecie beda rosły w tym miejscu?
chciałam posadzic im lamowke z runianki japonskiej
musze jeszcze podsypac je kora
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 18:19, 06 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
a moze zamiast runianki posadzic zurawki te jasno zielone "citronella"sama nie wiem nie moge sie zdecydowac
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 09:10, 07 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
kochani
czekam na wasze opinie
moze kiedys sie doczekam...
____________________
Ogród w kształcie litery L
Keri 10:21, 07 maj 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Mynarko, ja żadnym doradcą nie jestem i sama ciągle coś podpytuje u mnie na wątku i tak średniutko, dużo podglądam i potem sama decyduje. Zdaje sobie sprawę że jest dużo wątków i trzeba się jakoś zahaczyć za konkretny wątek i wtedy się w nim uczestniczy. Ja się o Twój zahaczyłam i wracam tutaj, najlepiej by było gdyby trafił ktoś kto fajnie podpowie co posadzic na tej ślicznej rabatce u Ciebie! zastanawiałam sie jeszcze nas wrzosami, czy tutaj jest słońce? i jaka to odmiana rh?
Spróbuje w domu zrobić Ci wizualizację z różnymi nasadzeniami.
pozdrawiam
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Margarete 17:00, 07 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Maynarka, ja tez dopiero tworze swój ogród marzen powolutku, mam w głowie pewne koncepcje, podgladam, nakupiłam roslin - czekaja w doniczkach az skoncze przygotowywac rabate, a zaczełam od konca bo zamiast narysowac plan to kupowłam rosliny... ale co tam, to w koncu ma byc mój własny ogród...
Sama mam mnóstwo watpliwosci....
Masz piekny zaczatek ogrodu, te duże drzewa, podrastający juz fajnie żywopłot z tuji i w ogółe duzy potencjał. Fajnie bedzie....
A co do twojej rabaty pod brzozą to ja bym rozjasniła to miejsce - zurawki typu citronella świetnie by sie w tej roli spisałay albo funkie o złółtawych lisciach z jasna obwódka.. tyle ze funkie beda wyższe niz żurawki a ty potrzebujesz na obrzeże niższej roślinki.
Spróbuj podpytac Bogdzi z wątku Rododendronowy Ogród, ona jest specjalistka od rh i od komponowania ich, sama ma ich wiele i to już niektóre sa olbrzymie. Teraz do czwartku miało jej nie byc na forum ale spróbuj, to niezwykle miła i uczynna osoba, miałam okazje poznac ja na spotkaniu u Tracza w Strykowie. generalnie wszyscy na Ogrodowiskua sa mili i uczynni. Proponuje ci poogladac ogrody i wprost na konkretnym watku podpytac. Sebek, Montewerde, AniaK z Marzy mi sie siedlisko, AgnieszkaW z Jurajskiego ogrodu, Maria667 z Ogrodowego zacisza Popcarol, i wielu ,wielu innych na pewno ci pomoze.
Pozdrawiam i bede zagladać
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Joaska 08:32, 08 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
mynarka napisał(a)
a tak wygladaja moje swierki serbskie podsadzone runianka japonska z trzmielina na pniu ktora dopiero puszcza i odradza sie po zimie powiedzcie czy moze tak zostac?
mysle jeszcze o wsadzeniu pod trzmielina bukszpanow tylko musza wrocic do formy

Ja runianke posadziłabym w całym tym zagłębieniu, żeby zrobił sie taki zielony dywan, a co posadziłaś przed świerkami??? na kiju?
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mynarka 17:59, 08 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
dziewczyny witajcie
bardzo sie ciesze ze sie zjawiłyscie
odp do joaska
przed swierkami posadziłam trzmieline na pniu a u stóp chce posadzic kule bukszpanowe (tylko musze je troche podrasowac bo liscie mi opadły i dopiero jak sie wezma to wsadze do gruntu)
trzmielina jest troche biedna ale wypuszcza nowe listki( zima ja zniszczyła )
takze ja tez mysle zeby stworzyc dywan z runianki ale najpierw chyba musze bukszpany wsadzic
keri
mimo tego ze uwazasz iz nie jestes doradca to dla mnie liczy sie kazda opinia podpowiedz bo samej to tak ciezkon sie zdecydowac
jesli chodzi o słonce na tej rabacie to swieci tam jest taki polcien a myslisz zeby pomiedzy te rododendrony posadzi wrzosy??
cholewcia nie wiem jakie sa odmiany tych krzewow wiem ze kwitna na biało
margarete
dzieki za odwiedziny- piszesz o funkiach na obwodke ale chyba faktycznie bedzie za wysoka (szkoda bo mam jej sporo w ogrodzie)ale moze uda sie jej znalezc sensowne miejsce
pozdrawiam was
____________________
Ogród w kształcie litery L
Keri 12:14, 09 maj 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Jeśli Rh masz białe to może to są Cunningham White a one poradzą sobie na słoneczku, ważne żeby rododendrony zraszać wodą i dobrze podlewać.
Co do rabaty ze świerkami to teraz jest fajnie, faktycznie więcej tej runianki daj! zastanawiam się jeszcze czy dawać tam bukszpany żeby nie było za dużo roślin w jednym miejscu.
Nie miałam ostatnio netu więc nie zrobiłam tych wizualizacji, jak będę mieć chwilkę to postaram się zrobić i poszukam jeszcze inspiracje na podobne rabatki.
Chociaz Danusia też ma u siebie taką rabatkę że runianka, bukszpany, trzmielina i za nimi świerki, widziałaś to ?
A i jeszcze jedno bo bym zapomniała, utwórz sobie odnośnik swojego wątku w ustawieniach - żeby ktoś mógł Cię łatwo odwiedzić na wątku.
Tak jak ja mam tutaj poniżej tego posta
____________________
Agnieszka Zielona przystań
mynarka 14:14, 09 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witaj
widziałam u danusi własnie podobne zestaawienie i ma własnie tam wsadzone bukszpany tylko ze ja mam mniejsza powierzchnie tzn wogole inny układ
moze masz racje zeby nie sadzic tam bukszpanow
myslisz ze ta runianka jest tam fajna bo ja sie jeszcze zastanawiam czy zamiast runianki dac bordo zurawke
____________________
Ogród w kształcie litery L
Joaska 14:22, 09 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
mynarka napisał(a)
witaj
widziałam u danusi własnie podobne zestaawienie i ma własnie tam wsadzone bukszpany tylko ze ja mam mniejsza powierzchnie tzn wogole inny układ
moze masz racje zeby nie sadzic tam bukszpanow
myslisz ze ta runianka jest tam fajna bo ja sie jeszcze zastanawiam czy zamiast runianki dac bordo zurawke

Ja tez bym bukszpanów tam nie dawała, a bordowa żurawka do całkiem niezły pomysł
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies