Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

mynarka 10:59, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Witam wszystkich!

Posługuję się pseudonimem a na imie mam Sylwia.Mieszkamy z mężem i dwójką wspaniałych dzieciaków w naszym domu juz ponad 2 lata.Mieszkancami domu sa takze zwierzeta pies i dwa koty,powiem szczerze dzieje się...
Moja przygoda z ogrodem zaczeła sie wraz z budową a to kwiatuszki a to drzewko itd..chciałam juz widziec jak cos sie dzieje i kwitnie w moim ogrodzie.
Na jesien dopiero zrobilismy tarasy i sciezki i mysle ze w koncu przyszedł czas na uporzadkowanie mojego galimatiasu.
Chciałabym was prosic o pomoc bo mysle ze moj ogrod potrzebuje waszego wsparcia.

Na poczatek pomózcie zakryc domek gospodarczy sasiada
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:02, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:06, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:21, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 11:31, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
Myśle ze siatke trzeba osłonic albo płotem lamelowym albo taka wiklinowa mata albo ta zielona nie wiem co by było dobre.Tylko te moje propozycje zasłonia na wysokosc 1.80 a ja bym chciała cos wyzszego.
Tuja rosnie długo wiadomo myslałam moze o czyms co ma korone duza moze klon globossum ze 3szt posadzic....
____________________
Ogród w kształcie litery L
mWilQ 11:33, 04 kwi 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
W kwestii roślinności jestem zielony, ale w tym przypadku bałagan za płotem odizolowałbym wizualnie np matą bambusową - kilka lat powinna wytrzymać na dworze. Dodatkowo pomyślałbym o gęstym trejażu zakotwionym w ziemi na który można pościć coś pnącego. Podejrzewam, że roślinność, którą tutaj zaproponują specjaliści posadzisz, ale będzie ona potrzebowała czasu, żeby zasłonić ten widok. Także mata będzie rozwiązaniem tymczasowym, ale od razu skutecznym.
____________________
Wilcze pole
Gardenarium 11:55, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mynarka napisał(a)
Myśle ze siatke trzeba osłonic albo płotem lamelowym albo taka wiklinowa mata albo ta zielona nie wiem co by było dobre.Tylko te moje propozycje zasłonia na wysokosc 1.80 a ja bym chciała cos wyzszego.
Tuja rosnie długo wiadomo myslałam moze o czyms co ma korone duza moze klon globossum ze 3szt posadzic....


A ja bym nie wydawała pieniędzy na matę, ona też będzie przyciągała wzrok, jak i te budynki, będzie tylko trochę ładniejsza. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na większe rośliny iglaste.

Mata da wysłonięcie tylko do wysokości płotu, dachy będą wystawać, klony mają liście latem, ale zimą dachy będą straszyć. Sadząc żywopłot iglasty od razu uzyskasz piękne tło i zasłoniecie brzydkich budowli.

Ja miałam za płotem straszne rzeczy, ale dzięli żywopłotom ze świerków serbskich i strzyżonych Thuja plicata, uzyskałam wspaniałe widoki przez okna, bo przed zywopłotami posadziłam różne zimozielone i nie tylko rośliny. Zajrzyj do mojego wątku albo wizytówki.

Polecam żywopłoty, a jakie to poczytaj sobie tutaj, może coś wybierzesz Tu gdzie budynek dasz większe rośliny a na pozostałym fragmencie mogą być mniejsze.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/zywoploty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:58, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mynarka napisał(a)


Na tym rogu aż się prosi wysłonić cały ten dom i rupiecie za płotem u sąsiada. Każdy gość i Wy sami będziecie musieli się na to gapić. Ja bym juz szukała dużych tui, albo świerków. Ładna jest Thuja 'Aureaospicata'. Maty są dość drogi, to samo wyjdzie jak ku[pisz większe rośliny, wysokości płotu przynajmniej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mynarka 12:05, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witaj danusiu
Ciesze sie ze do mnie zajrzałas i jestem pod wrazeniem tak szybkiej odpowiedzi
dzieki poczytam sobie pozniej teraz musze leciec
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 12:06, 04 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
dzieki za podpowiedz rowniez mwilq
____________________
Ogród w kształcie litery L
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies