Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w kształcie litery" L"

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w kształcie litery" L"

mynarka 08:57, 23 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witam cie i naprawde dzieki za zainteresowanie
posyłam zdjecie wedle zyczen
musze tylko zaznaczyc ze do przesadzenia idzie lawenda ten cyprys na koncu rabaty i swierk serbski na pniu


ja myslałam jeszcze zamiast tych trzech tuji na pniu zostawic jedna pod oknem dac ze 3 krzaczki hortensji limelight i cos przed nia moze kule noi nie wiem co posadzic zamiast cyprysa?
boze jakby danusia wiedziała ze ja sadze bez projektu....no coz
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 09:03, 23 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
ach jak patrze na te zdjecia to lawenda i tulipany przekwitajace przeszkadzaja w całym zarysie
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH
____________________
Ogród w kształcie litery L
Joaska 09:43, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Mynarka tak sobie takie cos nabazgroliłam, może ci sie przyda:

to zółtawe to obwódka z trzmieliny cos jak u sylwi
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=171

reszty roślin chyba sie domyślasz.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mynarka 10:19, 23 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
bardzo mi sie podoba (w jakim programie tworzysz te projekty?)zastanawiam sie czy ta druga rabata rownoległa do niej powinna byc taka sama, podobna czy całkiem inna??
pozdrawiam
mysle jeszcze jak by to wygladało gdybym posadziła 3 tuje pod oknem a po bokach hortensje
____________________
Ogród w kształcie litery L
Joaska 12:26, 23 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
No mogłoby to wyglądać tak:

a rabaty podobne ale nie takie same mogły by wyglądać tak:


ja to robie t programie do obróbki zdjęć, takie coś mam zaintalowane we firmie
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
mynarka 08:20, 27 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witajcie
moja rabata jest w trakcie realizacji jednak posadziłam 3 kulki tujowe szmaragd pod oknem za kilka dni pokaze rezultaty
teraz chciałam was zapytac o te rabate wymysliłam sobie ze posadze ozdobne drzewko i padło na śliwe odm. "Nigra" myslałam o jednej ale jak ja tam postawiłam wo wydaje mi sie ze lepiej by wygladały 3 szt
jak sie wam wydaje??
tez gdyby były 3 to troche by sasiadów zasłoniło
pozdrawiam
____________________
Ogród w kształcie litery L
mynarka 08:24, 27 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
moze szefowa ma jakis pomysł
____________________
Ogród w kształcie litery L
Keri 20:48, 27 maj 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
3 sztuki na pewno wyglądałyby lepiej, a co masz jeszcze na tej rabacie? to są szmaragdy? czy będziesz przesadzać jakieś rośliny z tego miejsca?
____________________
Agnieszka Zielona przystań
mynarka 00:25, 28 maj 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
witaj!dziekuje ze zagladasz i piszesz
Tuje posadzone przy płocie to sa szmaragdy jeszcze małe ale za jakis czas beda znacznie okazałe przed nimi były wsadzone "aurea nana"3 szt. i jako lamowka hosta ale nie wiem jaka odmiana dostałam ja dawno temu.
zdecydowałam sama ze dokupie jeszcze 2szt sliwy wisniowej" NIGRA" wczoraj jeszcze je posadziłam mimo beznadziejnej pogody
rzeczywiscie moim zdaniem wygladaja super te 3 szt.wysadziłam aurea nana i ta funkia tez nie pasuje
mysle o tawułce japonskiej "golden princess"a jako dywan runianka nie wiem pasuje ten zestaw???
____________________
Ogród w kształcie litery L
Keri 11:02, 30 maj 2013


Dołączył: 16 lip 2012
Posty: 307
Według mnie albo powinnaś postawić na szmaragdy albo te nowa drzewa. Tuje jak i śliwy to jest ten sam poziom (wysokości) . Może przesadź te szmaragdy w inne miejsce i wtedy śliwy plus te trzy iglaki będzie oki. Bo jak szmaragdy urosną do 3m a przed nimi będą te śliwy to zaburzą cały wygląd rabaty, tak mi się wydaje.
____________________
Agnieszka Zielona przystań
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies