Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mini ogródeczek na stropie garażu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mini ogródeczek na stropie garażu

yennefer 00:38, 21 kwi 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 1
Witam serdecznie
zabieram sie za załozenie małego około 70 metrowego ogródka przylegającego do mieszkania na parterze w bloku. Głowną przeszkodą dla mnie w aranżacji tego miejsca jest fakt, że "ogródek" to w rzeczywistości 30sto centymetrowa warstwa ziemi wysypana na betonową płytę przykrywającą garaże podziemne.

Bardzo podobał mi się projekt ogrodu ze strony
http://www.garden-makers.co.uk/garden_portfolio/case_studies_barnes.html

Myślałam, aby koło wytyczone jako brzeg trawnika miało wiekszą średnicę, a ściżka była wykonana z płyt kamiennych bądź żwirkowa.

Myślę sobie również, że fajnie by było wykorzystac pomysl z tego projektu na podniesienie rabat przy ogrodzeniu, dzieki temu bardziej wymagające roślinki będą miały lepsze warunki. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, jesli mogę prosić o fachową radę Forumowiczów to będę bardzo wdzięczna

jutro postaram się wgrać zdjęcie z moją wizją ogrodeczka zainspirowaną projektem ze strony gardemakers.
Pozdrawiam
Gardenarium 09:50, 21 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, napisz czy ziemia jest tak po prostu wsypana na płytę? Musi być użyta technologia zielonych dachów i przede wszystkim na początku hydroizolacja i drożny odpływ odprowadzający wodę opadową.

Czekamy na fotki tego miejsca.

Zrobiłam sporo zielonych dachów, więc dlatego pytam o te warstwy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies