Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój tajemniczy ogród(eczek)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój tajemniczy ogród(eczek)

NatP 11:30, 22 kwi 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 3


Drodzy Forumowicze,
jestem tu w poszukiwaniu pomocy i inspiracji,
chciałabym ten kawałek działki zmienić w magiczne miejsce,
ogródek ma powierzchnię 80m2 więc nie jest to szczyt marzeń,
ale liczę, że z Waszą pomocą uda mi się zmieścić tam wszystko, co bym chciała i ten kawałek paskudnej działki zmieni się w cudo.

Zacznę od tego, co chciałabym tam koniecznie upchnąć:
* małą altankę narożną- myślałam o narożniku na przeciw tarasu
* maliny- kilka krzaczków
* 2 czereśnie
* agrest [2 krzaczki]
* truskawki
*jeżyny
*winogrono
*jabłoń kolumnową
i to tyle jeżeli chodzi o owoce

myślałam, żeby od tarasu do altanki zrobić ścieżkę z kostki brukowej i obsadzić ją wzdłuż szafirkami, tulipanami i turkami, a w połowie ścieżki ustawić nad nią pergolę i posadzić pnące róże.

Za 2 miesiące odbiorę ten mój kawałek ziemi i coś będzie trzeba na nim podziałać.
Doradzicie, gdzie najlepiej upchnąć roślinki aby było im tam dobrze?


____________________
Gardenarium 14:59, 22 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz zapomnieć, że na takim małym kawałku tyle drzew się nie zmieści, co najwyżej jedna jabłoń i owocowe krzewy, Nie ma mowy o dwóch czereśniach bo dwie sztuki zajmą całą działkę.

Czy to ogródek działkowy? bo w zwykłych ogrodach raczej nie sadzi się sadu, znaczy tylko sadu

Jeśli chodzi o cebulowe to po przekwitnięciu znikną i będziesz miała zasychające brzydkie listki, więc nad cebulowymi posadź rośliny o ładnych liściach, np. hosty, pachysandrę, żurawki.

Wg mnie dobór roślin nieodpowiedni, nie ma nic zimozielonego i ogród zimą będzie pusty i smutny i w sumie generalnie za dużo ich jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
NatP 21:21, 22 kwi 2013

Dołączył: 21 kwi 2013
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź, faktycznie czereśnie zajęłyby cały ogródek, zrezygnuję z nich, chyba że znajdę jakieś kolumnowe. to nie jest ogródek działkowy,
po prostu bardzo chciałabym mieć swoje owoce na działce.
Wrzucam poniżej to co wymyśliłam do tej pory.


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies