Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Palma daktylowa - coś się z nią dzieje niedobrego

Pokaż wątki Pokaż posty

Palma daktylowa - coś się z nią dzieje niedobrego

lef59 16:36, 28 kwi 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 2
Witam
Kilka lat temu zasadziłem nasiona daktylowca, z których wyrosły mi 3 palmy.
Niestety od kilkunastu dni obserwuję coś niepokojącego, część liści zaczyna żółknąć.
Czy mógłby ktoś mi poradzić co zrobić, żeby ten proces zahamować?
Pozdrawiam i czekam na odzew.

Gardenarium 18:00, 28 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba najpierw ustalić przyczynę, czy ma za mokro? Czy ma za sucho? czy zaatakowała ja choroba grzybowa? Czy objawy są tylko na starych liściach?czy na wszystkich.

Czy ma podłużną doniczkę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lef59 18:51, 28 kwi 2013

Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź.

Zacznę od końca. Doniczka jest taka jak na poniższym zdjęciu. Niestety, dużych podłużnych, stożkowatych doniczek ceramicznych stricte przeznaczonych do palm nigdzie nie mogłem dostać...



W tej chwili odnoszę wrażenie, że żółknięcie dotyczy tylko starszych liści, gdyż najnowsze są ładne zielone (jedyny mankament to suche końcówki, ale to dotyczy wszystkich liści, od samego początku).

Przyczyny takiego stanu upatruję w zbyt częstym podlewaniu przez okes około miesiąca. Później przelaniu i ostatecznie przesuszeniu - palmy nie były podlewane przez ok. 2 tygodnie, aż się liście skurczyły. Jednakże jest to jedyny incydent, normalnie palmy są podlewane raz w tygodniu i zraszane.

Są to pierwsze tak okazałe palmy, które udało mi się wysiać i koniecznie chciałbym je uratować.
W ub. roku przesadziłem palmy poraz drugi do tej dużej zielonej doniczki.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies