Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogródek za domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek za domem

pixie 06:44, 29 kwi 2013

Dołączył: 29 kwi 2013
Posty: 3
Witam na forum, to mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość - może ktoś podeśle pomocne wątki.
Dom dopiero się buduje, działka jest bardzo mała - 500 m kw., zabudowa 150 m kw. W efekcie za domem zostaje prostokątny kawałek 7x10 m kw. Jest od południowego wschodu. W założeniu ma się na nim zmieścić taras z dużym stołem - marzy mi się pergola, miejsce na grilla / ognisko, oraz jakieś atrakcje dla dzieci (dziewczynka 4 lata i chłopiec 1 rok). Styl: zen Znaczy się dom jest nowoczesna kostka, a my nie mamy czasu na pielęgnację (niestety!). Kocham trawy (nie trawnik!), pnącza i wiśnie. Mamy ogromne rozsuwane drzwi balkonowe, więc chciałoby się mieć piękny widok... Da się???
____________________
hanka_andrus 06:53, 29 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Najlepiej zrób zdjęcie i wstaw. fotka z planu ułatwi ogląd terenu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Betka 06:59, 29 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Wszystko się da pixie! Witam
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
Gardenarium 13:03, 29 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podsyłam pomocne wątki

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/376-dobor-odpowiednich-roslin-do-ogrodu

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pixie 06:29, 30 kwi 2013

Dołączył: 29 kwi 2013
Posty: 3
Ha, dzięki za odzew, i już Forum mi pomogło! Teraz dopiero od dłuższego czasu popatrzyłam na plan, i nie jest tak źle, jak napisałam na początku - 9,5x17,5 m kw! Plan zamieszczam poniżej. Zdjęcia robić nie warto, jest to puste pole (drzewa samosiejki trzeba było wyciąć), nawet nie ogrodzone, więc nie widać końca działki, bo za naszą jest następna zupełnie pusta. Ogrodzenie (metalowa siatka) jest tylko z lewej strony, gdzie na identycznej działce stoi podobny w wymiarach dom, chyba ze 3 m od granicy. Tuż przy granicy sąsiad postawił drewnianą altankę. Prywatność taka sobie...



I jeszcze dodam, że ta żółta linia po lewej to gazociąg, i z tego co wiem, to drzew ani krzaków sadzić na nim nie można. To zakreskowane poza obrysem domu to planowany taras, ale jeszcze go nie ma. A tu widok na dom:



Widać duże drzwi rozsuwane do salonu, a na prawo od okna (to jest okno od kuchni) są jeszcze drzwi do kotłowni.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies