Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na rabatę przed domem

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na rabatę przed domem

Mich 09:08, 30 kwi 2013

Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 3
Cześć! Chciałabym prosic o pomoc w doborze roślin na moja rabate poniewaz nie mam pojecia jak sie za to zabrać. Mam przed domem od razu przy ścianie z oknami kawałek miejsca w kształcie prostokąta jest on na małym podwyższeniu (załączam zdjecia jak to wyglada) i chciałabym tam coś posadzic chodzi mi bardziej o jakieś niskie krzewy (zeby nie zasłaniały okien) i jakieś byliny poniewaz tymi roslinami nie trzeba sie duzo zajmowac i to mi pasuje bo nie mam nigdy na to czasu. Wszystko co tam sie znajduje moge wyrzucic no chyba ze w czyjeś wizji to akurat moze tam zostać. Chociaz zależałoby mi na zostawieniu tego bzu co tam rośnie z boku. nie mam pojecia jaka tam jest gleba, stanowisko to jest do południa i troche po południu słoneczne a potem jest tam taki półcień. Stanowisko to jest osłoniete od wiatru. Zalezy mi aby ten ogródek wygladał ładnie o kazdej porze roku zeby nawet zima chociaz cos było tam zielone.nie wiem co jeszcze mam tu podać, ale z góry bardzo dziekuje za pomoc
mira 17:27, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Witaj!

wiele Ci nie pomogę ale z doświadczenia wiem, że myślenie o roślinach to jedno a przygotowanie podłoża to drugie,
najpierw ocaliłabym te dwie kulki, które widać tzn wykopała i wsadziła do donic na przechowanie a potem zryła cały ten kawałek odchwaściła i nawiozła sporo dobrej ziemi/ może tę starą trzeba wymienić/ - wyprofilowała rabatę - no a potem co z tym zrobić ktoś może Ci podpowie - pewnie rośliny zimozielone, ciepłolubne - ale musisz określić coś więcej jaki kolor i jaki styl no i wielkość rabaty - a jeśli chodzi o byliny są piękne - ale jak z wszystkim trzeba od czasu do czasu o nie dbać a o niektóre nawet często - powodzenia
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Mich 17:57, 30 kwi 2013

Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 3
Kolory moze jakies takie aby pasowały do tego fioletowego bzu co rośnie z boku. Ten zakątek ma wymiary 1,5m x 5,5m. A te dwie kulki to bukszpan który wogóle nie rośnie jak go posadziłam 5 lat temu tak nadal wyglada. Boje sie troche ze jak posadze tam te moje krzewy i byliny nie bede wiedziała jak o nie dbać , czas jakoś moze znajde.
mira 18:15, 30 kwi 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bez kwitnie 2 tygodnie góra a rabata ma być na cały rok, a bukszpan nie rośnie pewnie bo może nie podlewany i nawożony albo ziemia nie taka - trzeba dużo w necie czytać o uprawie żeby wiedzieć co i jak bo to jak w kuchni musi być dobry przepis żeby rosło - samo nie rośnie
Na pewno dasz radę skoro chcesz coś w tym miejscu zmienić - ja nie bardzo chciałabym sugerowac nasadzenia może ktoś lepiej znający nazwy roślin się wypowie - ja sugeruję łopatę , taczki i porządkowanie terenu - po majowym swięcie w szkółkach będzie sporo ciekawych roślin - teraz nie warto sie spieszyć
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 20:15, 01 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzuć moim zdaniem tę rogownicę i wszystkie rośliny poduchowe. Kulki ocal, jestem pewna że jak je podlejesz Florovitem to ruszą z kopyta, one potrzebują trochę pokarmu, żeby rosnąć.

A ten suchy pieniek to jest od czego? Trzeba go wykarczować chyba Czy on żyje?

Widać cegły jako obwódki, to może być ładne. Jak oczyścisz ten teren zrób zdjęcie, zobaczę jak to będzie wyglądało i postaram się coś doradzić
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mich 21:02, 05 maj 2013

Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 3
Kulkami juz sie zajełam, a ten pieniek zostanie usuniety nie długo . Nie chciałabym teraz tego oczyszczac dopoki nie bede miała dokładnie wymyślonego co tam posadze bo nie chce zostać z niczym. Moze uda sie pani wyobrazic to miejsce jak juz jest oczyszczone i podac swój pomysł ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies