Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Pancakes ( pankejki)

Pokaż wątki Pokaż posty

Pancakes ( pankejki)

aneta230972 22:58, 03 maj 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Z tęsknoty za dawnymi czasami zrobiłam dzisiaj pancakes nazywane w Polsce: pankejki.
Amerykanie jadają je na śniadanie z różnymi dodatkami. Jeżeli nie dadamy do ciasta cukru możemy je serwować np. z szyneczką,bekonem, pieczarkami,...
Proste i pyszne .




Składniki dla 4 os.:
2 szklanki przesianej mąki pszennej
2 jajka
1,5 szklanki mleka
ok.75 g rozpuszczonego masła
2.5-3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 czubate łyżki cukru
szczypta soli

Dekoracja:
truskawki ( mogą być również banany, borówki amer., maliny...)
syrop klonowy ( ja zastąpiłam syropem z agawy). Można również użyć miód wcześniej podgrzany aby był bardzo płynny lub ciepłą konfiturę.
bita śmietana ( śmietanka 30%)

Zabieramy sie do dzieła:

Przesianą mąkę połączyć z proszkiem do pieczenia, cukrem i solą. Następnie roztrzepać jaja, połączyć z mlekiem i dodać do mąki. Pod koniec dodać wystudzone rozpuszczone masło. Wszystkie składniki dokładnie połączyć.

Pancakes powinno sie smażyć na rozgrzanej,suchej patelni ale ja ją lekko smarowałam olejem
( pędzelkiem) przed każdorazowym smażeniem. Pankejki odwracamy na drugą stronę jak są już ładnie rumiane/lekko brązowe .

Dekorujemy i wcinamy .


____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
hanka_andrus 07:07, 04 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja uwielbiam te placuszki,z borówkowym wsadem i śmietaną. Mrożoną borówkę mieszam z ciastem i smażę, potem tylko śmietana do dekoracji. Ale to zimą, Latem, wg Twojej receptury i sposobu dekoracji.
Smacznego.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 11:55, 04 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ślicznie wygląda i na pewno zasmakuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aneta230972 15:22, 04 maj 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Polecam z serducha całego .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies