Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Wita zielony :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Wita zielony :D

Lemonade 12:13, 04 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 2
Witam mam 14lat a z kwiatkami doczynienia nie mam i nie miałem. Mieszkam w bloku a jedyne kwiatki w moim domu są sztuczne,nigdy za bardzo nie przejmowałem się losem kwiatów i nie szanowałem ich ale postanowiłem znaleźć pasję a to mi się nawet spodobało. Teraz mam pytanie do Was jaki pierwszy kwiatek na początek, i czy kupić już ''gotowego'',czy zakupić nasionka i samemu go '''wyhodować''?
A co mam zakupić do mojego ''ogrodowego zestawu'' (chodzi mu tu o narzędzia , nawozy itp. dla początkującego co zakupić , a czego nie)
Ps. Pozdrawiam Wszystkich Serdedcznie!
hanka_andrus 12:51, 04 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Czy masz zamiar mieć te swoje kwiatki na parapecie, balkonie?
Jeżeli w domu. to ogranicz się do najzwyklejszych zakupionych w kwiaciarni lub otrzymanych od znajomych. Narzędzi nie potrzebujesz mieć, tylko doniczki, ale przeważnie z kwiatkiem dostaniesz i doniczkę.
Zapamiętaj nazwę kwiatka, i spróbuj jak najwięcej dowiedzieć się o wymaganiach rośliny, w necie,albo na miejscu u sprzedającego lub ofiarodawcy.
Na balkon, najłatwiejszą roślinką jest bratek, stokrotka, aksamitka a nawet słonecznik. Możesz je mieć w pojedynczych doniczkach lub w większych.
I przede wszystkim zadawaj pytania. Życzę sukcesów ogrodowych.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lemonade 13:03, 04 maj 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 2
Witam!
Na początek roślinki bede trzymał najpewniej na parapecie,lecz gdy oswoję się z tematyką ogrodnictwa to zapewne będę trzymał roślinki na balkonie.
Gardenarium 13:46, 05 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam, ja też miałam 14 lat jak zaczynałam, witamy w klubie ogrodowo zakręconych.

Pamiętaj, że ogród może się zdarzyć wszędzie, nawet tylko w doniczce lub na balkonie, to wszystko zależy od Ciebie, możesz mieć go w sercu gdy będziesz daleko od domu, możesz też myśleć o nim i wtedy przeniesiesz się tam kiedy tylko zapragniesz.

Ja zaczynałam od kaktusów, mój syn zaczyna od roślin owadożernych (dzbanecznik, kapturnica) - to ciekawe rośliny. Dzisiaj wystawił je na dwór i muchołówka złapała muchę, a kapturnica innego owada. To fascynujące, że rośliny polują na owady

Zacznij od gotowej roślinki, a jednocześnie spróbuj wysiać sobie sałatę w skrzynce na zewnętrznym parapecie. Będziesz ją zjadał ze smakiem mając świadomość że wyprodukowałeś ją sam
Załóż swój wątek, albo powiedz jaki nadać mu tytuł to zamienię ten wątek i będziesz miał u nas swoje miejsce
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies