Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Leśny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśny zakątek

emilia0810 10:10, 15 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10
Witam serdecznie.

Zwracam się z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu rabaty znajdującej się w rogu działki (północny-zachód). Jest ona zacieniona przez rosnące tam dęby. Chciałam tam stworzyć taki leśny kącik, ale niestety nie wyszło mi to.

Zrobiłam kilka przypadkowych nasadzeń (paprocie, różanecznik, bukszpan, bluszcz, azalia, hosty), ale nie ma to na tą chwilę żadnego wyglądu. Nie do końca też wiem, jakie rośliny będą rosły w towarzystwie dębów.

Dobrze by było, aby udało się zasłonić widoczny na zdjęciach garaż sąsiadów.

Rabata wyłożona jest włókniną. Gdzień na forum czytałam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Czy powinnam ją usunąć?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
____________________
emilia0810 11:04, 15 maj 2013

Dołączył: 02 maj 2013
Posty: 10








____________________
Gardenarium 21:39, 15 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, oczywiście, że usuń matę bo czy w lesie jest mata, czy ściółka?

Zobacz naszą wczorajszą akcję ze szmatą.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=31

Pod dębami w zasadzie to urośnie tylko bluszcz, może paprocie, ale musisz to nawadniać. Bez wody nic nie ma szans.

W dodatku dąb i orzech włoski to takie drzewa, pod którymi nic nie chce rosnąć, więc bym za bardzo nie "szła" w to miejsce z roslinnością.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies