Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Jaki nawóz do trawnika gdy mamy małego psa?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaki nawóz do trawnika gdy mamy małego psa?

Slawekm 20:05, 20 maj 2013

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Witam,

Od września posiadamy Yorka suczkę, boimy się używać nawozu do trawnika, żeby go nie otruć.
Trawnik po zimie wygląda nieciekawie. Nawóz bardzo mu się przyda.
Może ktoś wie jaki nawóz będzie bezpieczny dla psa.
____________________
zakol13 21:36, 20 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
hmm ja mam psa (owaczarek niemiecki), sypałem florovit jako pierwszą dawkę, a potem saletrę amonową i pies ma się dobrze Ewentualnie w dzień sypania nawozu aż do rozpuszczenia można zatrzymać psa w domu (z dala od trawnika).
____________________
goniak 22:42, 20 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Nie popadajmy w paranoję, zwierzęta posiadają tzw. instynkt samozachowawczy i nie jedzą nic co byłoby dla nich trujące.
Od wielu lat mam yorki i nawożę trawnik bey usycerbu dla trawnika i psow
____________________
Małgosia mój zielony świat
Slawekm 23:02, 20 maj 2013

Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 8
Dzięki za uwagi.

Mam takie samo zdanie, że pies sam sobie krzywdy nie zrobi.
Moja żona ma zdanie odmienne.
Dla świętego spokoju poprosiłem o opinie.
____________________
Gardenarium 23:08, 20 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Nawozimy, rozpuszczamy, psa nie wypuszczamy, a idziemy z nim na spacer na teren poza ogród.
Przecież posiadanie psa nie wyklucza posiadania pięknego trawnika. Ciekawe jest tylko co pies zrobi z trawnikiem, jak go wychowamy i na co mu pozwolimy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
benita 10:49, 23 lis 2017

Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 4
A ogólnie to wasze psy nie niszczą trawnika? Nie rozkopują go? Mam psa rasy cavalier king charles spaniel i zdarza mu się rozkopywać trawnik, zwłaszcza świeżo posiany
Gardenarium 13:38, 23 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Naucz go nie rozkopywać, gdy zamierza to robić zastosuj pewne zabiegi. A jakie, poszukaj pod hasłem: jak oduczyć psa kopania dołów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies