Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Konca nie widać. Toska i jej ogrodowa troska.

Pokaż wątki Pokaż posty

Konca nie widać. Toska i jej ogrodowa troska.

00:16, 24 maj 2013
Witam
Mam na imię Basia i stałam się w zeszłym roku właścicielką malego ogródka.
W sumie jakoś mnie grzebanie w ziemi nie pociągało a nawet odpychało, ale że dawali to brałam, z myślą o tym że dzieci będą miały się gdzie wyszaleć.
Zawsze uważałam że ogródek powinien być od relaksującego spędzania czasu, grillów i jedynie trawę trzeba skosić.
Nie wiadomo kiedy zawładnął mną ten kawałek chwastowiska że aż się sama dziwię, nawet syn nie rozumie dlaczego codziennie wieczorem robię różą kontrolę zdrowotną.
No ale pokarzę jak to wyglądało na początku.
Nadmienić trzeba że zanim była sąsiadka zdecydowała się na oddanie ogródka to stał przez prawie 3 lata zarastając wszystkim co możliwe.

Tak było w zeszłym roku w lecie, nawet mąż się lekko podłamał stanem całości, powiedział zaraz wracam i wrócił po 30 minutach z maczetą i wielkimi nożycami.
















Po kilku godzinnym działaniu męża z maczetą zaczęło wyglądać tak.









grembosia 00:43, 24 maj 2013


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
No i zaczyna wyglądać.
Po wielu godzinach spędzonych na Ogrodowisku będziesz mieć raj. Życzę powodzenia i wytrwałości.
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
01:02, 24 maj 2013
Grembosiu to jest wygląd zeszłoroczny teraz to wygląda całkiem inaczej.
Można powiedzieć że wczesną wiosną wparowałam z piłą i wszystko zaczęłam od zera.
No i tak o to wygląda mój skalniaczek z miniaturkami, wiem, wyglada przekomicznie ale przecież kiedyś te mini miniaturki urosną.



Jak się okazało, rozwinęła mi się jakaś obsesja ogródkowa, wszystko bym chciala mieć.
Mam szał żurawkowy, klonikowy, rododendronowy,różany aż strach pomyśleć co jeszcze mi się spodoba.
Mąż prosi bym tylko nie doprowadzila ogródka to tego co parapety bo się wejść nie da.

Kilka moich żuraweczek

















09:17, 24 maj 2013
Dzisiejsze zdjęcie z kwitnienia mojego jedynaka.

hanka_andrus 10:26, 24 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak na początkującą, to całkiem wytrawnie poczynasz! Gratuluję Rh i żurawek!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
dtjj 10:44, 24 maj 2013


Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 128
Witaj oj wiem coś o zarastającym ogrodzie, my też swój przejeliśmy ale z tego co usłyszałam to stał pusty jakieś 17 lat pokrzywy na 160 cm do tej pory pamiętam... zresztą ciężko było nawet wejść do niego u Ciebie piękne zmiany, ogrom pracy życze dalszych samych sukcesów pozdrawiam
____________________
Daria-ukochany ogród
AgnieszkaW 15:32, 24 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Interesująco się zaczyna. pokazuj dalej. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
22:27, 24 maj 2013
Jedno z drzewek które postanowiłam zostawić na ogródku bo jego uroda dech zapiera. I szybko dokupiłam 4 inne kloniki palmowe co by jedynakowi nie było za smutno.





Na posadzenie czekają Kloniki Palmowe
Orange Dream
Katsura
Butterfly
23:18, 05 lip 2013
Moja najpiękniejsza róża , ma piękne różowe bardzo pełne kwiaty i rośnie u mnie jako drzewko .





Moje żurawki













To mój ulubieniec , nie dość że przepieknie wyglada , jest z wyglądu ciekawy to super zadarnia .





Hortensja szczepiona na pniu Limecoś tam , kwitnie na pędach jednorocznych , szykuje tak bujne kwitnienie że aż w szoku jestem .



Tutaj jeden pęd na ktorym kwiatów co niemiara .



Moja duma Modrzew Pendula czy jak mu tam .
Rosnie chętnie i wbrew opisom jak widać chętnie się rozgałęzia :lol:

bacha2224 23:41, 05 lip 2013


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
WITAJ w gronie zakręconych żurawkami.
____________________
Lawendowy kredens
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies