Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Mostki i kładki - mostek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mostki i kładki - mostek

anka_ 21:24, 17 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nie wiem czy w tym wątku mogę o mostkach tak od strony technicznej...


Mam w planach mostek. Problem w tym, że odległość brzegów to 8m, przy głębokości ok 2,5 metra. No i nie wiem jak się do tego zabrać. Wstępnie mam dwie opcje. Pierwsza- zamówić betonowe belki na to drewno ( tylko czy brzegi wytrzymają takie obciążenie?). Druga opcja - belki drewniane- tylko nie wiem czy takie np20x20 by starczyły, nie wyginałyby się nad wodą?

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gardenarium 19:24, 18 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aniu, tutaj jest potrzebna wiedza architekta o konstrukcjach, na pewno projekt, plus dobry stolarz albo inny wykonawca (spawacz? ślusarz?).

Na pewno mostek nie może być prosty tylko wygięty. Twój pomysł jest moim zdaniem niedobry. Poprzeglądaj zdjęcia mostków od początku wątku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:37, 18 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamia napisał(a)
Odnowiłam stary drewniany mostek, wygięty w łuk. Chcę go wykorzystać jako dekoracja ogrodowa. Nie mam strumyka, ani oczka wodnego. Czy mogę go postawić na trawniku ?
Wszelkie pomysły mile widziane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:37, 18 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób suchy, kamienisty strumień i tam zaaranżuj mostek z roślinami, kamieniami, skałami, postawiony ot tak sobie w trawniku nie będzie pasował, no bo co z nim zrobisz?.

Poszukałam inspiracji - popatrz tutaj na fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamia 19:38, 18 lis 2014

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
Wyślę później aktualne zdjęcie tej części ogrodu, gdzie chcę ustawić
mostek.
pomysł ze strumykiem z kamieni dobry. Nie wpadłabym sama.
lamia 19:38, 18 lis 2014

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
lamia 19:38, 18 lis 2014

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
Od razu mówię, że nie podoba mi się. Rzucony ten mostek byle jak, jest tam spadek terenu.
Po śliwami mam na razie kółka i rosną tam byliny do cienia.
Poradźcie jak dobrze ustawić ta dekorację. Ładny ten mostek szkoda go trzymać w szopie.
Jest to fragment ogrodu, który dopiero zaczynam zagospodarowywać.
Gardenarium 19:38, 18 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wymyśl jak ma przebiegać sucha rzeka a potem ustawiaj mostek, pewnie że sie nie podoba, bo jest sam. Trzeba mu zrobić roślinność i kamienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin_pacyna 21:43, 05 wrz 2015

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
Właśnie przedwczoraj skończyłem taki mały zakątek z mostkiem w moim ogrodzie, więc zamieszczam fotki, może ktoś się zainspiruje.

Mostek i huśtawka kupione w sklepie (no wiadomo, że oświetlenie, kamienie, kostka czy pompa również), ale generalnie cała reszta wykonana przez mnie osobiście (szczegóły poniżej).

Pomysł pozbycia się trawnika z tego miejsca zrodził się z tego powodu, że jest ono pod dębem, nic nie rośnie, trawa również słabo, źle się kosiło, itp.

Najpierw powstała sucha "rzeczka" (biały żwirek, dookoła ułożyłem kostkę granitową), potem reszta.

Na początek pierwsze prace:



Tutaj płyty kamienne już ułożone, a mostek został pomalowany na zielono:



Zabieram się za kopanie dołu na fontannę:



Następnie folia i osprzęt oraz staje kamień. Kamień kosztował 50zł (niedaleko mnie można kupić różne żwirki i kamienie) a następnie znajomy kamieniarz wywiercił w nim dziurę, do której trafił wąż połączony z pompą:



A tu miejsce, gdzie pompa łączy się z panelem słonecznym (panel umieściłem na kantówce, którą wbiłem do ziemi). Kantówka będzie pomalowana, następnie owije ją jakaś roślina a ponadto będzie częścią pergoli, która tam stanie. Oczywiście białe krzesełko jest robocze, gdyż stoi na nim sterowanie pompą, które przykręcę do pergoli




Od 2 dni fontanna działa i mniej więcej od południa do wieczora działa na baterii słonecznej, która jednocześnie ładuje mały akumulator, który działa w nocy.

Oto efekt finalny (za mostkiem widać jak z kamienia tryska sobie woda, akurat w momencie robienia zdjęcia napędzana słońcem):







Ewa80 17:11, 01 mar 2016

Dołączył: 10 lut 2016
Posty: 6
Ech, mostek zawsze mi się marzył, może jeszcze zrobimy. Lamia - śliczny mostek!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies