Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Schody

Pokaż wątki Pokaż posty

Schody

Borbetka 15:03, 24 sty 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Schody z kamienia pięknie się prezentują. Ja nie mogę patrzeć na moje dwa stopnie przed drzwiami do domu. Nie zrobili mi wylewki betonowej i mam wstrętny krawężnik, który widać z czoła, a w środku bruk. Nie podoba mi się to wcale. Chciałabym zmienić, ale nie wiem jak. Chociaż żeby kostka taka sama z czoła była, ale podobno się nie da wyrzucić tego krawężnika, M. mówił, bo on wszystko trzyma. Wg mnie to tylko taka ściemka, żeby tego nie ruszać. Po co kłopot? Za to pod względem estetyki - fatalnie.
Może ktoś ma jakieś pomysły i mi podpowie, co zrobić z tym fantem.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 18:50, 24 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokaż te schodki tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21:42, 24 sty 2014
Borbetka napisał(a)
Schody z kamienia pięknie się prezentują. Ja nie mogę patrzeć na moje dwa stopnie przed drzwiami do domu. Nie zrobili mi wylewki betonowej i mam wstrętny krawężnik, który widać z czoła, a w środku bruk. Nie podoba mi się to wcale. Chciałabym zmienić, ale nie wiem jak. Chociaż żeby kostka taka sama z czoła była, ale podobno się nie da wyrzucić tego krawężnika, M. mówił, bo on wszystko trzyma. Wg mnie to tylko taka ściemka, żeby tego nie ruszać. Po co kłopot? Za to pod względem estetyki - fatalnie.
Może ktoś ma jakieś pomysły i mi podpowie, co zrobić z tym fantem.


Pion równie dobrze można zrobić z palisady betonowej okrągłej, a poziome płaszczyzny wg. uznania, widziałem takie rozwiązanie i b. ładnie wygląda.
ZbigniewG 15:36, 25 sty 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Borbetka to nie ściema jeżeli nie ma wylewki to krawężnik (jakiś) musi być ale można coś pokombinować bez rozbierania całości
-pomalować rozcieńczoną bejcą do drewna jeżeli jest szary -sprawdzone
- przymocować drewno lub płytki itp
-wyjąć krawężniki a na ich miejsce wstawić płyty z tzw betonowego drewna

a jak zobaczycie te płyty to schody zostaną rozebrane i całość będzie z tego materiału
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Borbetka 18:11, 22 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pokazuję moje znienawidzone schody. Co ja mam z nimi zrobić? Na wymianę wszystkiego M. się nie zgodzi, nie ma bata. Wszystko siadło po latach. Zrobiła się przerwa między tynkiem a brukiem.


____________________
borówcowy wizytowka
zbigniew_gazda 19:13, 22 lut 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
E Borbetko z chłopem se nie dasz rady? Przytul się do niego dobrze i wszystko załatwisz. A tak poważniej to krawężnik nie pasuje zwłaszcza kolorystycznie. Podglądnij u Syli jak wszystko się ładnie trzyma. Też bym tu dał palisadę z czoła jak sugeruje Jack. Są takie prostokątne w różnych kolorach. Sami z mężem naprawicie schody i będą jak ta lala. Usunąć pierwszy rząd kostek i wszystko rozebrać. Kupić palisadę o takiej wysokości aby była zagłębiona przynajmniej 10 cm poniżej kostki. Ułożyć ją na betonie ( od strony schodów dużo betonu). Tak zrobić z obydwoma czołami (palisada ma wystawać z 2 cm powyżej ściany) i uwaga: tak ją trzeba rozmieścić aby później było jak najmniej cięcia kostek. Usunąć piasek na którym leżała kostka i zamiast niego też dać beton ale tyle aby później kostkę ułożyć na cienkiej warstwie piasku. Jak beton zwiąże (kilka dni ), układacie na nowo kostkę równiutko z górna krawędzią palisady. I po robocie. No widzisz że nie bolało?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
ZbigniewG 17:33, 23 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
teraz widać o co chodzi
- nic nie rozbieramy
- na starą kostkę kładziemy płyty chodnikowe np 40x40x4 (nie trzeba kleić) nawierzchnia płukany żwirek lub do wyboru,
-od czoła osłaniamy deską tarasową (najlepiej z drzewa egzotycznego) mocowaną na kołki do czerwonego krawężnika

ten wariant będę robił u siebie, schody z kostki na taras też mnie wkurzają
na tarasie już to zrobiłem teraz pora na schody
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Borbetka 08:15, 24 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziękuję chłopaki. Kiedyś pewnie się doczekam zmiany tego. Zbyszku G jak zrobisz, pokażesz?
____________________
borówcowy wizytowka
maggie_82 12:58, 20 kwi 2014


Dołączył: 26 lip 2013
Posty: 194
a to moje schody



____________________
Gdzie diabeł nie może...
ZbigniewG 13:51, 29 lis 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Maggie -miodzio

zapowiadana przeróbka ruszyła po ułożeniu i dopasowaniu spadków zmienię stopnice (obrzeża) bo chwilowo betonowe obrzeża ułatwiają mi pracę(stabilizuję podsypkę)na wiosnę podmienię je na coś w stylu Megi lub przykręcę deski tarasowe albo coś innego







____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies