Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród moja miłość

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja miłość

olga_rataj 14:53, 13 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
____________________
mWilQ 14:58, 13 cze 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Od zawsze marzyła mi się płynąca woda w ogrodzie, choćby małe oczko wodne. U Ciebie powierzchnia jest ogromna, nawet nie wiem czy nie za duża. Coś tam hodujesz? Myślałbym o zasłonięciu blaszanej ściany, masz takie plany? Pozdrawiam
____________________
Wilcze pole
olga_rataj 15:08, 13 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
Nie mieliśmy koncepcji z mężem od czego zacząć projektowanie naszego ogrodu. Na działce mieliśmy spore oczko wodne z wodą gruntową i kilkoma gatunkami ryb, wiec postawiliśmy na początek na zagospodarowanie tego terenu. Kilku projaktantów ogrodu podpowiedziało nam co i jak reszte podpowiedział "tata googl" i o to powstała nasza kaskada. Wymaga jeszcze rac wykończeniowych ale juz cieszy oko Nieco szpecąca szopa sąsiada.......zasłonimy ja różami pnącymi
Brakuje mi wiedzy i pomysłów na obsadzenie kaskady, sadziłam to co "ukradłam mamie" Liliowce, funkie, różanecznik, miskanty i jakies 2 inne trawy, tawuła 2 berberysy na tylniej donicy i juke ogrodową. Licze na wasze sugestie, chciałabym zeby kaskada fajnie zarosła i naprawde cieszyła oko.
tak wygląda teren wokół naszego oczka. Na wprost juz są zmiany, wsadzone thuje szmaragd, kilka krzaków pierisy azalie, cyprysik, choinka kanadyjska, klon jakaś odmiana tawuła i trawy: miskant i turzyca z prawej strony już są róże
z prawej strony "robi się ścieżka z kamienia i kołków drewa, całość kiedyś bedzie oświetlona i ogrodzona a z lewej strony stanie altana z wychodzącym tarasem nad wodę będzie pięknie.
____________________
olga_rataj 15:13, 13 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
Witaj, blaszana ściana to plecy szopy sąsiada i w dodatku z eternitu, mój koszmar szczerze powiem. Jak pisałam obasdziłam już to różami niestety dopiero w przyszłym roku róże ją nieco zasłonią.
Wody jak zauważyłeś sporo, nie nazywamy tego oczkiem a stawem był to pomysł mojego już nie żyjacego teścia, który juz jako schorowany człowiek siedział i łowił ryby, wic postanowiliśmy nie zmieniać jego koncepcji a tylko to jakoś zagospodarować licząc że może nas odwiedza
____________________
mWilQ 15:14, 13 cze 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Na weekendowej wycieczce zatrzymałem się z żoną w mini zameczku, gdzie podobnej wielkości oczko miał mały drewniany pomost i miniaturową łódeczkę - wyglądało uroczo i przy okazji w pozytywny sposób (w moim odczuciu) zapełniało sporą połać wody.

Moje tegoroczne doświadczenia z rożanecznikami - uciekać z nimi ze słońca, odwdzięczą się pięknymi kwiatami i ślicznym kolorem liści. Nawet na rabacie, gdzie słońce jest tylko przez połowę dnia było im smutno.
____________________
Wilcze pole
olga_rataj 15:19, 13 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
O łódeczce myślała mój mąż ja aktualnie myślę o altanie z malym pomostem nad wodą. Mam nadzieję ze już w lipcu będe miałą sięczym pochwalić.

Biorąc pod uwagę Twoją sugestię co do różaneczników, aż boję się pomyśleć co moje roślinki o mnie sądzą.... biedne cały dzień są na słońcu. Skorzystam z rady i je przesadzę
____________________
olga_rataj 10:36, 14 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
Centrum naszego ogrodu, jeszcze nic nie zagospodarowane, jak wspominałam zaczęliśmy od wody i tereny wokól niej.
Kaskada już po małych dopieszczeniach wygląda ślicznie.
W lewym rogu wymurowana jest donica, posadziłam tam modrzew szczepiony a u jego podnóża chwilowo córeczki begonie, docelowo hcciałabym posadzić coś zielonego co ładnie się rozrośnie i będzie wpadało do wody.

Do kaskady prowadzi ścieżka z kamienia usłana różami a oto pomysł mojego męża na ocieplenie kamieni i zagospodarowanie róż.

Wszędzie jeszcze widać że praca wre ale z każdym dniem oko bardziej cieszy
Może podpowiecie mi co mogłabym wsdzić u podnóza modrzewia??
____________________
Gardenarium 21:55, 15 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
olga_rataj napisał(a)

Może jakaś podpowiedź czym obsadzić moją kaskadę zeby nabrała bardziej dzikich kształtów?


Pozdrawiam ciepło


Trzeba zasłonić tamten budynek, posadź jakieś świerki żeby zasłoniły i stworzyły scianę - plecy dla tafli wody, bo wzrok biegnie na brzydkie ściany

Generalnie jest za mało roślin wszędzie.Dosadzaj koniecznie i pomyśl o roślinach wodnych, czy masz wymurowane kieszenie lub półki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olga_rataj 15:27, 16 cze 2013


Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 8
Dziekuję Danusiu za podpowiedź.
Brzydka ściana jest naszą zmorą. Kupując w szkółce krzewy, doradzono mi róże pnące na tą scianę i tak też zrobiłam. dokupiłam tez kilka róż parkowych między którym stanie ławeczka. Ściana daje w tym zakądku cień, od godziny 11 jest to juz całkowicie zacienione miejsce. Pozostała część naszej kaskady i roślin wystawiona jest na słońce.
O roślinach wodnych tez pomyślałam, już wsadziłam lilie wodną 'Yellow Sensation i 'Youh Ling, posadziłam Irysy wodne, pałki szerokolistne niestety mam problem z nabyciem roślin wodnych, czy warto je zamówić przez internet?

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies