Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Nadmierne tworzenie szyszek tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadmierne tworzenie szyszek tui

natalia_kurek 10:10, 16 cze 2013

Dołączył: 16 cze 2013
Posty: 1
Witam,
przyznam, że problem na brabantach pojawił się dopiero w tym roku i od samego początku przeszukiwałam internet, żeby znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie. Nie znam wszystkich, fachowych nazw, dopiero zaczynam przygodę z ogrodnictwem i jeśli taki temat był, a ja go ominęłam, z góry przepraszam.


Tej wiosny zauważyłam, że moje brabanty całe obsypane są zielonymi szyszkami. Dosłownie całe gałązki są nimi pokryte, przez co drzewko się ugina. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna nadmiernego szyszkowania brabantów? Przenawożenie? Co robić z taką ilością szyszek? Właściwie całe drzewko się z nich składa, gdyby je oberwać zostały by marne gałązeczki. W linku przesyłam zdjęcie jednej z wyższych gałęzi brabantów.


[brak zdjęcia]
Gardenarium 10:45, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
nc715 napisał(a)
Witam,
w 2012 roku posadziłem około 90 tui brabant i 50 szmaragdów. w tym roku około miesiące temu 10 drzewek obok siebie zaczęło brązawieć oraz pojawiły się także widoczne na zdjęciach brązowe pączki.

Jaka może być tego przyczyna.

W tym roku 2 razy sypałem preparat przeciw brązowieniu. Ziemia jest gliniasta, ale inne tuje rosną bardzo ładnie, rok temu też im nic nie było.

i jeszcze podobno sąsiad pryskał czymś trawę wkoło siatki po swojej stronie, która zaraz uschła może być to przyczyną?










____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:45, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli tuje mają za sucho (mało podlewania) - "myślą" że to ich koniec jest więc zawiązują nasiona. To własnie to jest na nich, szyszkują Raczej to źle, bo oznacza, że nie zapewniłeś im prawidłowych warunków uprawy czyli dobrej gleby i dostatecznych ilości wilgoci.

Bardzo kiepsko wyglądają, słabe i rzadkie. nie tak powinny wyglądać

Tego nie da się naprawić w jeden rok. Chyba że wykruszysz te szyszki, będziesz lał wodę, a na wiosnę zasil je i podlewaj, przytnij żeby równe były.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ola54 10:46, 24 wrz 2014


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nadmierne tworzenie szyszek tui

U mnie też jest sporo szyszek .Nigdy się nad tym nie zastanawiałam a okazało się,że to mały problem dla drzewa. Znalazłam taki artykuł
http://ogrod.wieszjak.pl/iglaki/289557,Dlaczego-tuje-nadmiernie-szyszkuja.html
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies