Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

Pokaż wątki Pokaż posty

Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

16:37, 27 lut 2014
Same odmiany zagraniczne nie zdziwmy się jak będzie po zimie kolejnej klops.
Mirek34 12:57, 11 mar 2014

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Troche podpinając się pod temat wątku. Planuję w tym roku dosiać nowych nasion na stary trawnik. Zrobiłem pełne jesienne przygotowania nawozem jesiennym. Planuję zasiać kilka różnych mieszanek. Tam gdzie jest cień- trawa lubiąca miejsca zacienione, tam gdzie najczęściej depczemy i siedzimy na działce trawę super sport lub sport, oraz tam gdzie nie chodzimy trawę ładną dla oka- dywanową. Czy to ma sens? czy nie będzie zbyt dużych różnic w sensie odcienia koloru traw( planuję siew na zakładkę ze strefą przejściową różnych mieszanek). W końcu( bo gdzieś to czytałem). czy siać mieszanki polskie, czy chodzace mi po głowie holendersie? Wiem,że pytanie może dla znawców naiwne, ale z kolei wiem,że można tu liczyć na speców, bez zlińczowania za niewiedzę)).
P.S Oczywiście siew po areacji i wentrykulacji oraz piaskowanie w zależności od pH gleby
Gardenarium 19:36, 11 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tej dywanowej bym nie siała, ona znacznie się różni od reszty, będzie pewnie "cienkoigłowa" że ja tak nazwę. Dałabym sportową i tę do cienia, choć generalnie na cień nie ma sposobu i trawa ginie jaka by nie była posiana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 18:38, 13 mar 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Ja z kolei zapytam także o sianie trawy na stadionie. Mamy takie lokalne boisko, ale nawierzchnia jego jest mocno gliniasta. Tak, że jak poświeci słońce robi się beton Jak to na boiskach z czasem powstają ubytki trawy. Jakim rodzajem trawy obsiać te ubytki, żeby było największe prawdopodobieństwo ukorzenienia się jej. Niestety nasz klub nie ma dużej ilości funduszy więc dobrze by było, żeby trawa była nie z najdroższej półki. Zależy mi na szybkim wzroście a później, żeby jak już się ukorzeni nie rosła za szybko ale nie wiem czy takie cuda są
agar 20:38, 24 mar 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 22
Witam W tym roku będę zakładała trawnik poszukuje odpowiedniej mieszanki.

W skrócie: działka ma powierzchnię 700 m², typowo rekreacyjna.
Teren był strasznie zarośnięty i zachwaszczony, w październiku został opryskany roundupem, po miesiącu przeorany i tak leżało to wszystko przez zimę.Dzisiaj wjechała glebogryzarka.

Jakie mieszanki polecacie?
____________________
Gardenarium 08:54, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sportowe, uniwersalne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 09:12, 25 mar 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Ja siałam Graminex sport
____________________
Mirek34 13:51, 25 mar 2014

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
I jak wschodziła a potem jaka wyrosła? Możesz napisać coś więcej.
Gardenarium 15:30, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wszystkie gatunki traw wschodzą w tym samym czasie. Jak wchodziła? nierównomiernie i to jest normalne Trzeba zraszać, żeby była stała wilgotność, inaczej te gatunki co długo wschodzą pozamierają i trawnik będzie niepełnowartościowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lajtek 19:37, 10 kwi 2014

Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 1
Witam, może ktoś z was wie gdzie kupić i jaką konkretnie trawę na trawnik, czy łąkę, nie wiem jak to dokładnie opisać.
W chwili obecnej część działki jest obsiana trawą kupioną i sianą ok 5lat temu, czyli nowy trawnik, a druga część na której rośnie trawa to pozostałości po łąkach.
Chodzi o to że te pozostałości po łąkach dużo wcześniej zaczynają rosnąć po zimie, obecnie jakieś 20cm, a tam gdzie trawa była siana to dopiero ruszyła i ma jakieś 5cm. Można sobie wyobrazić że nieciekawie to wygląda. Chciałabym na całej działce mieć właśnie taką wcześniejszą trawę, a nie wiem jakich nasion szukać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. Dodam że podłoże, nawodnienie i wszystko co mogłoby mieć wpływ na wzrost trawy na całej posesji nie jest zróżnicowane.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies