Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

Pokaż wątki Pokaż posty

Wybór mieszanki trawnikowej - proporcje

mamtu 11:15, 14 lip 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję. Mam jeszcze pytanie natury technicznej, ale zadam w wątku o trawniku z siewu.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Mirek34 11:58, 14 lip 2016

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
U mnie super sport rośnie drugi rok. Uważam ze dopiero teraz widać super efekt. Trawa jest piękna , soczyście zielona. Po licznych eksperymentach nawoze azofoska oraz nawozem wieloskładnikowych do ... buraka cukrowego !!!- to patent znajomej. Noi regularne podlewanie . Mozna deptać , leżeć na niej
, mało tego trawa szybko regeneruje sie na powierzchni na ktorej był rozłożony basen!
Dodam jeszcze , ze w tym roku posiałem Barenbrug na miejsca zacienione i po raz pieszy trawa wyrosła . Wcześniejsze mieszanki nie dawały rady
justyna_dudziak 07:57, 17 lip 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 11
Mirek34 napisał(a)
U mnie super sport rośnie drugi rok. Uważam ze dopiero teraz widać super efekt. Trawa jest piękna , soczyście zielona. Po licznych eksperymentach nawoze azofoska oraz nawozem wieloskładnikowych do ... buraka cukrowego !!!- to patent znajomej. Noi regularne podlewanie . Mozna deptać , leżeć na niej
, mało tego trawa szybko regeneruje sie na powierzchni na ktorej był rozłożony basen!
Dodam jeszcze , ze w tym roku posiałem Barenbrug na miejsca zacienione i po raz pieszy trawa wyrosła . Wcześniejsze mieszanki nie dawały rady


Dzień dobry,
i jak często Pan stosuje tę mieszankę?Jednocześnie idą te dwa nawozy? Proszę o podanie nazwy tego do buraka.
pozdrawiam
Justyna
pawel_zietara 08:55, 18 lip 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
Witam serdecznie chcialem sie dowiedziec co sadzicie o nasionach Trawnik Polski Desert Professional sklad:
20,00% Życica trwała
75,00% Kostrzewa trzcinowa
15,00% Wiechlina Łąkowa
czy ktos je juz stosowal i moze powiedziec czy one sa drobnolistne czy nie?? A najfajniej jesli wstawil by ktos zdjecia jak trawnik sie prezentuje?
Pozdrawiam
Mirek34 09:06, 18 lip 2016

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Mieszanka traw Barenbrug super sport. Jestem po różnych eksperymentach z nawozami, ale numer 1 jest Azofoska. Stosuję ją 1 x na 2 tygodnie. Wg mnie najlepszy efekt jest jak stosujesz 1 x na tydzień. Wiem powiecie ,że to b. dużo, ale efekt w postaci soczystości jest niesamowity. Wg mnie efekt po Azofoce utrzymuje się maksymalnie 4 tygodnie, potem trawa traci soczystość zieleni. Decydując się na częste nawożenie musisz pogodzić się z częstym koszeniem- ale efekt dywanowy jest super ( pamiętaj o regularnym ostrzeniu noża kosiarki ). Ostatnie nawożenie Azofoską koniec sierpnia. Na cały sezon na działkę 300 merów zużywam 20 kg Azofoski w granulacie. Nawóz do buraka cukrowego stosuje 1 x na miesiąc- nazwy nie pamiętam bo kupiłem go tylko 1 x rok temu, ale za tydzień jak wpadnę na działkę zobaczę i prześlę nazwę.
Mirek34 15:15, 24 lip 2016

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Ten nawóz to Rosafert 5-12-24
KRISTEL 09:16, 06 wrz 2016

Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 10
Trawa Profi-Line ciemno-zielona Gala-Rasen, karton 1 kg, wystarcza na 50 m2

Skład mieszanki procentowy w stosunku do wagi produktu:

Życica trwała - Lolium perenne (Limonica / Evening Shade) - 40%
Kostrzewa kępowa - Festuca rubra commutata ( Livista ) - 30%
Wiechlina łąkowa - Poa pratensis (Ambon / Parsifal) - 30%

Potrzebuje wysiac trawe na 900m trawnika przydomowego,w pełnym słońcu ,czy skład tej mieszanki jest dobry?Jest to firma KIPENKERL,która posiada w swej ofercie wiele odmian,doradcie która wybrać.
Rodzima ziemia gliniasto-piaszczysta ,zaczynaja zwozic mi już czarnoziem ,brak nawodnienia .
Gardenarium 18:03, 06 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobra trawa.

Czarnoziem mieszaj z ziemią rodzimą bo powstanie pękająca skorupa na wierzchu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KRISTEL 18:46, 06 wrz 2016

Dołączył: 19 paź 2012
Posty: 10
Dziękuję bardzo Danusiu ,nie ukrywam ,ze czekalam na Twoja odpowiedz
Gardenarium 19:21, 06 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze dodam, że nazwa "czarnoziem" często funkcjonuje zbyt lekko wśród sprzedających, czasem jest to zlewna i zupełnie nieprzepuszczalna ziemia zbierana z łąk, która podczas suszy wygląda jak popękana pustynia. Jak dla mnie to do użyźnienia kompost jest najlepszy, te czarnoziemy czasem nic są niewarte. Dlatego ja to bym była ostrożna i patrzyła skąd to wożą. Czarny kolor to nic nie znaczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies