Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Trawa/rabata - poziom trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa/rabata - poziom trawnika

emila 13:19, 18 cze 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Jesteśmy z w trakcie przygotowywania terenu pod trawkę, obok trawy jest rabata na której mam iglaki i wysypaną już korę. Czy teren pod trawę powinien być równy z korą czy niżej, czy wyżej czy sama juz nie wiem jak.
____________________
Ogród nasz
mWilQ 13:23, 18 cze 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 64
Od drugiej strony piszą, że rabata przy gotowym trawniku ma być niżej, żeby zostało minimum 5-7 cm na korę. Ja z kolei mając gotową rabatę robię zagłębienie na 15 cm w miejscu trawnika, żeby najpierw zrobić nawodnienie (jeszcze niżej), następnie położyć siatkę na krety i ostatecznie przysypać to na równo z rabatami ziemią.
____________________
Wilcze pole
emila 13:41, 18 cze 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
rozumiem w momencie jak juz mam wysypaną korę to trawa musi byc na równo z nią.
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 23:24, 18 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W linii styku z trawnikiem rabata może być równo, ale dalej może się unosić wyżej, nie będzie taka płaska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 08:32, 19 cze 2013


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Dziekuję, czemu tak późno tutaj trafiłam?
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 16:42, 20 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być tak, poziom trawnika i rabaty (podwyższanej)

A w prosty sposób zobacz jak to wygląda na rysunku

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 11:59, 24 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Wykonałam rabatę trawa/otoczaki; po ziemie widze że te kamyszki przemieszczają się na trawę.
Jak sobie z tym poradzić. Dać pomiędzy ekobordy- boje sie problemów przy ścianniu trawy.
Czy lepiej pomęczyć się i kamyczki poprzesuwać na rabatę.I chyba sobie odpowiedziałam sama
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 12:22, 24 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli są kamyczki na linii rabata-trawnik to lepiej dać ogranicznik. Kamienie w trawniku mogą uszkodzić noże kosiarki. Ogranicznik pozwoli je utrzymać na miejscu i da wrażenie ładnej linii rabaty. Nie będzie bałaganu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 23:21, 24 lut 2015


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Danusiu czy oprócz ekobordów coś zaproponujesz?
____________________
Ogród nasz
Gardenarium 08:45, 25 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest wiele możliwości oddzielania, napisałam o tym artykuł. Przeczytaj i zdecyduj.

Kostka, cegły, butelki, wiktoriańskie obrzeża, kostka betonowa, stalowe taśmy, drewniane listwy, dachówki, kamienie itd. Co się komu podoba to może sam wybrać. Mnie się podobają taśmy stalowe lub aluminiowe.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies