Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Pod jakie rośliny stosujemy obornik ???

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod jakie rośliny stosujemy obornik ???

gardney 20:30, 22 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie - świńskiego obornika się nie daje?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 20:54, 30 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Kolejny raz źle zadałam pytanie a edytować nie mogę przepraszam zmęczenie daje mi się we znaki widocznie proszę o rade czy można pod warzywa które posadzę w przyszłym roku dać leżący od roku obornik świński? Chyba tak powinno wyglądać to pytanie
mam dostęp do nie dość ze przekompostowanego obornika to jeszcze od świnki która była fit i zdrowo jadła
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Mazan 07:55, 01 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gardney

Można stosować, ale nie pod marchew. Na słabszych glebach najlepiej zastosować wiosną, natomiast na cięższych, gliniastych jesienią.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gardney 09:27, 01 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
ooo dzięki Mazan z tą marchwią muszę pamiętać.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
asiek 11:37, 25 lut 2015

Dołączył: 30 paź 2013
Posty: 141
Witam,
mam obornik koński, który stoi w zamkniętej beczce grubo od ponad roku. Nie był zmieszany w materiałem organicznym. Czy mogę go traktować jak przekompostowany? Czy w ogóle się nadaje do użycia. Mam do zagospodarowania ok 1000 mkw działki po budowie domu. Czekam aż ziemia się ogrzeje i trochę wyschnie.
Czy mogę ten obornik rozrzucić po ogrodzie (po uprzednim usunięciu chwastów oczywiście), przekopać i przygotować teren pod wysiew trawy i zakładanie rabat, czy raczej nie będzie się nadawał?
____________________
Asia Tęczowo mi
marta_d 11:54, 25 lut 2015


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Witam!
Mam przekompostowany obornik bydlęcy, stosuję go jako nawóz pod róże, bo czytałam, że go uwielbiają, na wiosnę planuję przesadzić jedną hortensję i czy mogę nim podsypać dołek w który sadzona będzie roślina ?
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
oliwka 22:56, 08 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
a ja mam pytanie, czy obornik granulowany, mogę wymieszac z ziemią i sadzić od razu warzywa ???
Jak rozumiem, ten granulowany jest już przekompostowany i nadaje się od razu do uzycia wiosna pod rosliny ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
waldek727 04:34, 09 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Każdy obornik zakupiony w sklepie w formie suszu lub granulatu od razu można wprowadzać do gleby w/g zaleceń producenta. Obornik w takiej formie nadaje się również do sporządzania z niego preparatów płynnych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Konieczki 12:41, 17 lip 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
I ja po prośbie. Spacerując kiedyś obok stanidny końskiej zapytałam się o obornik i powiedzieli mi że mi dadzą ilę chcę i jaki chcę (moge pochodzić i pozbierać odchody, ale mogę dostac taki ze słomą i ze stajni).
Jak dobrze rozumiem to mam zaopatrzeć się w ten obornik ze stajni, wrzucić go na komost (pryzmę) i czekać rok? A później dawać go pod roślinki (mam żywopłot grabowy, cisowy tam planuję go podrzucić) no i pod nowo zasadzane rośliny i ewentualny przyszły warzywniak
____________________
Zielonym do góry... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies