Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wąski i długi przy szeregówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wąski i długi przy szeregówce

Rena 20:32, 24 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Witam ponownie.
Zaczynam modernizację kolejnej rabaty i znowu proszę Was o pomoc i opinie
Moja sosna czarna obłamała się, gałęzie były tak ciężkie, że zaczęły odrywać się od pnia. W efekcie wyglądała tak jak na zdjęciach poniżej.

Miałam ja całkowicie usunąć, ale jednak postanowiłam obciąć jej tylko dolne gałęzie pozostawiając "kępkę" na górze i obok dosadzić nowe rośliny. Teraz wygląda tak.
____________________
Rena 20:49, 24 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Kiedy sadziłam rośliny, 7 lat temu, przestrzenie między nimi były duże, myślałam, że jest ok. Ale z czasem jedne zagłuszyły drugie. Na zdjęciu widać cyprysika japońskiego tsatsumi gold, który rósł z tyłu sosny pod jej gałęziami i teraz ledwo żyje. Zamierzam przesadzić go w inne miejsce, może odbije.
Usunęłam również jałowca łuskowego blue carpet, gdyż był za bardzo ekspansywny, nie nadawał się do małego ogrodu. Jałowce skyrockety też wyglądają kiepsko, szczególnie na dole.Teraz jestem na etapie planowania nowej rabaty. Przy płocie planuję posadzić 2 tuje smaragd, przed iglakami 3 hortensje limelight i miskanty pomiędzy wysokimi iglakami, nie wiem tylko ile.
Poniżej wstawiam zdjęcia jak jest i jak może będzie.


Początkowo myślałam, żeby puścić jakieś pnącze na pień sosny, ale nie wiem jakie.
Bardzo proszę o pomoc, muszę kupić rośliny jutro lub pojutrze, a nie jestem do końca zdecydowana.
Pozdrawiam.
____________________
Rena 12:21, 25 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Dodam, że rabata ma wymiary 4,4 m. na 1,6 m. Iglaki przy płocie będą na pewno. Ale czy jest wystarczająco dużo miejsca dla hortensji?
____________________
Rena 20:19, 25 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Kupiłam jednak wspomniane 3 hortensje limelight i 3 żurawki. Sprzedawczyni powiedziała że to Alabama, ale raczej nie. Szkoda, że nie było żadnych etykietek. Zasadzę rośliny jak planowałam, mam nadzieje że nie będą miały za ciasno. Jutro dokupię jeszcze 2 tuje szmaragd. Zobaczymy jak wyjdzie. Na razie wstawiam zdjęcia zakupów. Zapraszam do wyrażania opinii.

Co myślicie?
____________________
Rena 20:21, 25 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Niektórzy hodowcy twierdzą, ze hortensje limelight dorastają do 3 m. wysokości. Ciekawe jaką mają wtedy średnicę? Czy ktoś z Was w ogóle widział takie wielkie okazy? Czy to możliwe?
____________________
kaisog1 22:38, 25 lip 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
WItaj.

Tak to jest możliwe. Ogromna hortensja jest u Danusi i Anulka też ma potwora
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Rena 12:55, 26 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
oo matko, trudno najwyżej poszerzę rabatkę. Kupiłam dzisiaj planowane tuje, będziemy sadzić
____________________
kaisog1 13:04, 26 lip 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
...ale nie przerażaj się Przecież wystarczy, że będziesz je przycinać i nie będa takie duże
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies