Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wąski i długi przy szeregówce

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wąski i długi przy szeregówce

Rena 13:40, 23 cze 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Witam wszystkich serdecznie.
Wielka szkoda, że dopiero kilka tygodni temu trafiłam na ogrodowisko, bo wiele bym się z niego nauczyła zakładając mój ogródek. A tak, popełniłam wiele błędów np. kupując co się w sklepie podoba, bez konkretnego pomysłu i celu, sadząc gdzie popadnie. Mój ogródek jest mały, przy szeregówce, ma tylko 7m. szerokości i ok. 30m długości, przez co jest długi, wąski i trudny do zaplanowania. Przedstawiam kilka zdjęć, z prośbą podpowiedź co zmienić, co dosadzić.

Na pierwszy ogień idzie rabata po prawej stronie ogrodu. Co tu posadzić?




Z góry dziękuję za wszystkie propozycje. Jakiej rozdzielczości powinny być zdjęcia? Czy 2MB to nie za dużo?
Pozdrawiam, wszystkich,
Rena
____________________
Gardenarium 17:25, 23 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za dużo, jest napisane że 640x480.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rena 19:47, 03 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Witam ponownie,
W sobotę jadę po nowe rośliny. Postanowiłam przesadzić jeden berberys admiration obok drugiego, pod modrzew, a także przenieść w inne miejsce cyprysik filifera aurea nana i jałowiec blue star. .
W ich miejsce chciałabym posadzić hortensję, może bukietową limelight lub vanille friase i kilka bukszpanów formowanych w kule (może 5 sztuk), a między nimi jakieś trawki lub żurawki. Myślałam o turzycy. A pod płotem, obok modrzewia wysoka trawę, może miskant. Pod spodem mój nieudolny rysunek poglądowy.
Czy dobrze myślę? Iść w tą stronę? Czy hortensja limelight nie jest za duża do tego miejsca?
Proszę o opinie.
Rena
____________________
Mirka 20:02, 03 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj Rena roślinki masz już spore i fajnie się ogląda napisałaś że ogród 7/30m.ja mam podobnie17.5/100m weż go zagospodaruj ło matko to dopiero wyzwanie ale z ogrodowiskiem to pikuś każdy coś od siebie doda i ogród jak malowaniepozdrawiam i bedę podglądać zmiany
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bacha2224 01:33, 04 lip 2013


Dołączył: 30 maj 2013
Posty: 359
WITAJ,jestem tu od niedawna,czytam twój wątek,tak jak bym czytała o sobie,ogród mały ,kupowanie i sadzenie co mi się podobało,ale pomału przeglądam na oczy i zaczynam robić przemeblowanie w ogrodzie,pozdrawiam.
____________________
Lawendowy kredens
Rena 17:43, 04 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
Witam Was dziewczyny, cieszę się że wpadłyście do mnie. Mi również bardzo podobają się ogrody z równo przyciętymi bukszpanami i kancikami. Ogród Danusi to bajka. Kiedyś uwielbiałam różnego rodzaju sosny, a teraz mam z nimi problem bo łysieją. Ale powoli będę wprowadzać zmiany, pozdrawiam.
____________________
asica 09:41, 05 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witaj Rena. Poradzę Ci od razu to co mi doradzono, kiedy zawitałam na ogrodowisko. Dotnij kanty i ogród zmieni się w ciągu 2 godzin, bez konieczności ponoszenia kosztów (no prócz kosztów szpadelka).
http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Rena 10:35, 07 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
tak, tak o kantach pamiętam, tylko że trawę mam kiepską, dosiałam nową, czekam aż wyrośnie. I płot do malowania w lipcu.
____________________
EwaG 10:23, 08 lip 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj,
W sumie ma ogródek masz prawie gotowy. Wymaga nieco kosmetyki, zabiegów wykończeniowych, ale rosliny masz ładne.
Zrezygnowałabym z małych iglaczków na rzecz bylin. Aż nie chce mi się wierzyć, ale na Twoich zdjęciach nie widać ani jednej byliny. Byliny cieniolubne znakomicie rosną pod wyższymi drzewkami, jak się rozrosną nie trzeba pielić. Poza tym znakomicie robią przestrzeń i zespalają ogród w całość.
Proponowałabym Ci nieco zmienić kształt rabat, tak aby druga część ogrodu była nieco ukryta, tajemnicza i zachęcająca do tego aby ją odwiedzić.
Czyli w pierwszej części cos w rodzaju łuku - fali, a dalej jak się da "wykroić koło lub coś do kształtu koła zbliżonego.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Rena 20:11, 10 lip 2013

Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 11
witam ponownie,
Kupiłam kilka bukszpanów, hortensję limelight, dwa miskany i żuraweczki sunrise falls. Nie żurawki, tylko żuraweczki. Ta odmiana może rosnąć również w słońcu.

Niestety kupiłam tylko 2 bukszpany kulki. Pozostałe dopiero zamierzam przycinać w kulki, ale szczerze powiedziawszy żałuję, że je kupiłam. Nie wiem czy w ogóle uda mi się zrobić z nich kulki, jak myślicie? Chyba kupię nowe, od razu przycięte w kulki, a te przesadzą w inne miejsce. Byłam w 3 sklepach ogrodniczych i tylko w jednym były, szkoda że nie wzięłam więcej. Co myślicie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies