Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

goniak 22:09, 28 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Debra napisał(a)


Małgorzata, dziękuję za Twoje zdjęcia. Wygląda przepięknie!
Ze zdjęcia wygląda, że ona rosnie u Ciebie w cieniu, ale napisz jakie ma stanowisko, jeśli można prosić.

Piszesz, że przemarza, czy to znaczy, że co roku ścinasz ją zupełnie i ona tak odrasta w jeden sezon?


Moja hortensja rośnie w pełnym słońcu.
Stopień przemarznięcia jest różny, w zależności od zimy, akurat ostatnia zima była łagodna więc krzaczek jest pokaźnych rozmiarów aczkolwiek nie zakwitł
Dwa lata temu przemarzła do poziomu gruntu i wiosną odbijała od korzeni.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Justyna 20:29, 29 cze 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
hortensja dębolistna little honey, odmiana o żółtych liściach.

Nie okryłam jej na zimę i zmniejszyła się znacznie. Ale tez przez to, że moja odmiana jest zdecydowanie bardziej delikatna. Wiosną odbiła ładnie. U mnie rośnie na stanowisku półcienistym. Egzemplarze, które widziałam w ogrodach znajomych/botanicznych pięknie przebarwiały się jesiennie. Odmian nie pamiętam, jesienny kolor liści karminowy w odcieniach. Kwiaty w typie bukietowej. Po kilku latach pokaźne rozmiary, jak na hortensje, krzewy rozłożyste.
Piękna, faktycznie nadal nieczęsto spotykana w ogrodach.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
barbara_kraj... 22:21, 29 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Debra napisał(a)


Basiu, dzięki za zdjęcia raz jeszcze, tym razem w wątku dębolistnej.
Napisz proszę jak wysoki jest ten pas w parku, bo trudno to ocenić ze zdjęcia.
I tak pomyslałam, jak ona tak wspaniale rośnie w tym parku, gdzie pewnie nikt się o nią specjalnie nie troszczy, to ona musi być mało wymagająca roślina.

Jest piękna, jak dla mnie

Wysokość roślin około 1 - 1,2 m. Wiosną pracownicy z Zieleni Miejskiej czyszczą rabaty, pewnie z hortensją też. Rośnie przed szpalerem wysokich drzew, od strony wschodniej ma słońce potem półcień.
Ponieważ specjalnie się nia nie interesowałam, nie wiem jak wygląda wczesną wiosną.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
bogumila 01:15, 01 lip 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mam maleńką sadzonkę ...i już kwitnie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Debra 10:52, 01 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790

Śliczna! Napisz proszę, w jakich warunkach rośnie, głównie chodzi mi o to czy w cieniu.
Jak długo już rośnie u Ciebie?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 10:53, 02 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Dzisiaj przyjechały moje sadzonki zakupione w internecie. To odmiana 'Snow Queen'





Moim zdaniem bardzo dorodne sadzonki

Po ich kształcie widać, że to wszystko tegoroczne przyrosty. Maja solidne zdrewniałe konarki, wszystkie przycięte, zapewne po zimie. Czyli potwierdza się informacja o przemarzaniu. Wygląda też, że bardzo szybko rośnie.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Joaska 13:31, 02 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Debra nie koniecznie przemarzły, w szkókach mogli podciąć nisko żeby sie krzaczek rozkrzewił, bo są młodziutkie.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Debra 19:08, 02 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Joaska napisał(a)
Debra nie koniecznie przemarzły, w szkókach mogli podciąć nisko żeby sie krzaczek rozkrzewił, bo są młodziutkie.


Joasiu, może masz rację, ale generalnie to są dojrzałe krzewy ze zdrewniałymi, solidnymi pędami u podstawy. Może cięty dla odmłodzenia Tak czy inaczej wygląda super. Zaraz wkleję zdjęcia juz posadzonych krzaczorów
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 19:32, 02 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
No to sobie rosną



Mają tu całkowity cień, słońce jedynie prześwieca przez konary morwy, ale nie jest tego dużo. Jest wilgotno. Zobaczymy jak da sobie radę.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:17, 16 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Dzisiaj zrobiłam fotki kwiatom



____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies