Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

Debra 21:30, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)
Dzisiaj zrobiłam fotki kwiatom





Basiu, jakże pięknie wyglądają!!!!

To w tym parku? Ależ one cudne

Edit:

Z wrażenia zapomniałam napisać DZIĘKUJĘ !
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 21:38, 16 lip 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
W tym parku. Ale muszę Ci powiedzieć, że w całym gąszczu liści tylko kilka kwiatostanów w zasięgu wzroku było. Wszystkie wśród liści ukryte. Może są inne, bardziej w kwiatostany płodne, te dębolistne?

Edit: u siebie zadedykowałam Ci coś
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Debra 21:53, 16 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)
W tym parku. Ale muszę Ci powiedzieć, że w całym gąszczu liści tylko kilka kwiatostanów w zasięgu wzroku było. Wszystkie wśród liści ukryte. Może są inne, bardziej w kwiatostany płodne, te dębolistne?

Edit: u siebie zadedykowałam Ci coś


Basiu, wiesz, że w nich to bardziej liscie są jak kwiaty, ale jak tak zakwitną, to ja nie mam nic przeciwko temu.
Niech tylko zdrowo rosną, bo łatwe w uprawie nie są. To juz wiem. Przynajmniej na poczatku.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 16:50, 24 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Uprzejmie donoszę, że jedna z moich Dębolistnych ma zamiar kwitnąć. Zdjęć na razie nie ma, bo to malutkie takie, ale widać, że wreszcie rosną zdrowo. Sporo też nowych listków, a te w odróżnieniu od starych są niemal żółte.

Zdjęcia wkrótce, mam nadzieję
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Gardenarium 15:08, 27 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czekamy na zdjęcia, a potem kolorowe liście.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:49, 01 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam sobie właśnie 3 w necie, zobaczymy co dostanę dzięki za info w sprawie uprawy
____________________
Mój nowy ogródek
Debra 12:09, 01 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
popcarol napisał(a)
Zamówiłam sobie właśnie 3 w necie, zobaczymy co dostanę dzięki za info w sprawie uprawy


Koniecznie pochwal się, jak dostaniesz rośliny. To jednak mało uprawiana odmiana hortensji. Wspaniale sprawuje się w tym ciemnym kącie u mnie.
Zdjęcia pierwszego kwiatu juz wkrótce
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
aisul 16:54, 01 sie 2013

Dołączył: 24 cze 2012
Posty: 5
Witam wszystkich Dzisiaj na giełdzie we Wrocławiu kupiłam hortensję dębolistną.Ogrodniczka zapewniała mnie, że h.dębolistna przyzwyczai się do słońca, tylko trzeba ją więcej podlewać.Chciałabym się dowiedzieć może ktoś ma posadzoną h.dębolistną w słońcu.Czy są bardzo przypalone liście? Zapowiadają teraz u nas okropne upały.Wstrzymam się z wysadzeniem rośliny do gruntu.Może w tym czasie dowiem się coś od forumowiczów, bardzo liczę na to. Dziękuję i pozdrawiam
Gardenarium 08:20, 03 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku może trochę odchorować, ale przyszły rok widzę w różowych barwach, Ona od wiosny wypuści liście już na słoneczku i będzie dobrze, tylko wody nie może jej zabraknąć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Debra 10:51, 03 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Zgodnie z obietnicą
Jej pierwszy kwiat, a właściwie pączusie



I cała kępa



Późnym popołudniem, o zachodzie słońca jest tu teraz trochę słońca. Powycinałam co się dało, ale nadal przez 20 godzin to jest miejsce ciemne i cieniste. Chyba jej się tu podoba. A tak wyglądała zaraz po posadzeniu.



Bardzo ją lubię
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies