Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensja dębolistna - doświadczenia w uprawie

Debra 12:19, 26 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Sprawdziłam w wyszukiwarce, ale nie znalazłam takiego wątku. Jesli jest proszę przenieście

Kupiłam wczoraj kilka krzewów tej hortensji. Moja to odmiana Hortensja dębolistna 'Snowqueen' (Hydrangea quercifolia).

Wg teorii może rosnąć np. w kompletnym cieniu, a ja mam zamiar posadzić ją właśnie w takim ciemnym i wilgotnym miejscu.

Rośnie kogoś?

Proszę napiszcie, jakie są Wasze doświadczenia z tą odmianą, jak szybko rosnie, czy rzeczywiście przebarwia się tak fantastycznie jesienią.
Zdjęcia byłyby super
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Joaska 14:47, 26 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Też mnie ciekawi wątek więc zaznaczam
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Debra 18:17, 26 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Joaska napisał(a)
Też mnie ciekawi wątek więc zaznaczam


A ja mam wrażenie, że to jednak bardzo rzadka odmiana hortensji. Chyba nie jest trudna w uprawie, tylko z jakiegoś powodu nie widać jej w ofercie w szkółkach np.

Może to ja spiszę swoje doświadczenia
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
mira 22:30, 26 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
też mnie fascynuje ta hortensja ,
miałam ją małą sadzonkę, wspaniale się wybarwiła ale poprzedniej i pierwszej mroźnej zimy nie wytrzymała więc pewnie młode warto okryć

widziałam ja kwitnącą w Wojsławicach i przyznam że z kolei tam kwitnąca nie była tak imponująca na tle innych, niemniej jesienią ma wszystkie inne pod sobą

to tyle moich spostrzeżeń i chętnie poczytam ten wątek
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Debra 23:15, 26 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Mira, dzięki za Twoje obserwacje.
To cenna uwaga - okryć podczas zimy, gdy sadzonki są młode. To samo piszą hodowcy.

Te jesienne przebarwienia interesują mnie znacznie bardziej, niż kwiaty. Mam nadzieję, że ktoś z naszych ma zdjęcia
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
barbara_kraj... 23:29, 27 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Szeroki pas hortensji dębolistnej rośnie w pobliskim parku. Tam zrobiłam te zdjęcia









____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
goniak 06:54, 28 cze 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Mam dębolistną od wielu lat, przebarwia się fantastycznie, ale kwitła tylko raz ponieważ co roku przemarza.








____________________
Małgosia mój zielony świat
Debra 11:12, 28 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
barbara_krajewska napisał(a)
Szeroki pas hortensji dębolistnej rośnie w pobliskim parku. Tam zrobiłam te zdjęcia



Basiu, dzięki za zdjęcia raz jeszcze, tym razem w wątku dębolistnej.
Napisz proszę jak wysoki jest ten pas w parku, bo trudno to ocenić ze zdjęcia.
I tak pomyslałam, jak ona tak wspaniale rośnie w tym parku, gdzie pewnie nikt się o nią specjalnie nie troszczy, to ona musi być mało wymagająca roślina.

Jest piękna, jak dla mnie
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Debra 11:14, 28 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
goniak napisał(a)
Mam dębolistną od wielu lat, przebarwia się fantastycznie, ale kwitła tylko raz ponieważ co roku przemarza.



Małgorzata, dziękuję za Twoje zdjęcia. Wygląda przepięknie!
Ze zdjęcia wygląda, że ona rosnie u Ciebie w cieniu, ale napisz jakie ma stanowisko, jeśli można prosić.

Piszesz, że przemarza, czy to znaczy, że co roku ścinasz ją zupełnie i ona tak odrasta w jeden sezon?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
mira 11:56, 28 cze 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
znalazłam z 22 lipca ub roku z Wojsławic - rosną w otwartej przestrzeni ale otulonej drzewami i nad stawem więc jest specyficzny mikroklimat





inna odmiana
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies