Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje początki z ogrodem na Pomorzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje początki z ogrodem na Pomorzu

magdalena_gr... 23:44, 29 cze 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 12
Witam serdecznie
Nazywam się Magda i mieszkam w małej nadmorskiej miejscowości.
Jestem zafascynowana Waszymi ogrodami, ale niestety sama nie potrafię zrobić czegoś ciekawego z moim.
Nasz dom wybudowaliśmy 5 lat temu. Ponieważ środki finansowe ograniczone zawsze był problem z odłożeniem czegoś na ogród. Ale już postanowione. Małymi krokami chciałabym zrobić moje wymarzone "miejsce na ziemi". Przed domem mam zasianą trawę i położoną kostkę. Kilka choinek. Na razie tyle wystarczy. Z tyłu na jesień zamierzamy zorganizować trawnik.
Na obecną chwilę zajęłam się próbą zaprojektowania kawałka ziemi koło schodów i tarasu.


Niestety nie wiem czy dobrze dobrałam rośliny i nie wiem czy one się polubią. Bardzo proszę o ocenę i sugestie co zmienić. Zapomniałam dodać że to miejsce jest od strony północnej bo zapewne ma to jakieś znaczenie

http://www.gardenpuzzle.pl/projects/show/175082
____________________
Kondzio 23:53, 29 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam czekam na więcej fotek
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
magdalena_gr... 23:59, 29 cze 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 12
Niestety póki co nie bardzo jest co fotografować. Działka którą kupiliśmy była praktycznie pusta, oprócz jednej dzikiej węgierki którą chyba już oswoiliśmy. nawet trawą nie mogę sie za bardzo pochwalić bo póki co jest cała w koniczynie. Ale niestety tym będę mogła się dopiero porządnie zająć pod koniec sierpnia ;-( Jedynie wschodnia część działki jest troszkę ogarnięta i mam posadzone thuje szmaragdy. Jak będę miałą fotkę to wstawię.
____________________
Kondzio 00:03, 30 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
rób zdjęcia przed pracami bo warto później porównywać przed i po pracach warto pokazywać zdjecia bo osoby mogą pomóc je za gospodarować roślinami
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 16:33, 30 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdalena_grudzien napisał(a)







Przydałaby się chociaż jedna roślina na pniu, żeby zaglądała na taras, np miłorząb Mariken, pod nim różaneczniki 3 szt, wrzośce różne a nawet żółta żurawka Citronelle.

Na łuku po prawej możesz dać nawet fajny żywopłocik z bukszpanu strzyżony. Albo obwódkę po całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_gr... 22:37, 30 cze 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 12
Roślinki na pniu podobają mi się, ale wydaje mi się, że tutaj ewentualnie musiałaby być jakaś wysoka, żeby zaglądała na taras bo wysokość tarasu to ok 1,5 m. Niestety nie mogę znaleźć w programie w którym robię projekty żurawki ale w następniej próbie projaktowania znajdę coś podobnego i wstawię bo mi się podoba. A poniżej jeszcze inne zestawienie roślin. Bardzo bym się chciała od Was dowiedzieć czy w ogóle te rośliny mogą ze sobą rosnąć czy powinnam jakoś inaczej je dobierać

http://www.gardenpuzzle.pl/projects/show/175117
____________________
polinka 22:11, 02 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Magda
Miłorzęba możesz kupić szczepionego na pniu wtedy będzie zaglądał na taras
Słuchaj się Szefowej Danusi a będziesz mieć cud,mód ogródek
Poszukaj w innych ogrodach, tam wielu ogrodników ma nowe domy i takie kształty rabat, może coś Ci się spodoba.
Pozdrawiam serdecznie z Doliny Baryczy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
magdalena_gr... 15:58, 08 lip 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 12
Cześć
Spróbowała coś zdziałać na podstawia sugestii Danusi. Żurawki i miłorzęba musiałam zastąpić innymi podobnymi kolorystycznie bo w gardenpuzzle nie ma tych roślin.

Danusiu czy dobrze Cię zrozumiałam? O taki mniej więcej zestawieniu mówiłaś?
Powiem szczerze że podoba mi się taki zestawienie, ale chciałabym też wykorzystać krzewy któe posiadam: hosty, trzmieliny i prawdopodobnie krzewuszkę cudowną nanę.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies