Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bez pomocy ani rusz II... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez pomocy ani rusz II... :)

09:08, 10 lip 2013
W moim wątku masz podane link do wątku o dodawaniu podpisów. Gdzieś na początku chyba Sebo mi podesłał to sobie poczytaj.
mroovka 09:37, 10 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Dziękuję Kalamandyna
____________________
Ogródek Oli... :)
Gardenarium 09:43, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mroovka napisał(a)
Roslinki znane mi do półcienia/cienia i uzyte na obrazku to m.in żurawki, hortensje, hosty, bukszpan i cisy. Wiem jeszcze o miodunce, runiance, ostrokrzewie i paprociach. Nie wiem, czy trzmielina by się sprawdziła, a jeśli tak, to która - o białozielonych listkach, czy tych żółtozielonych? A trawki jakieś są cieniolubne?

Nie wiem też, co mogłoby stanowić tło. Siatka będzie wymieniona, ale co dalej - czy żeby miało to sens tworzenie, musiała by być z tyłu ściana np z cisa?


Sprawdzi się trzmielina biała, bo żółta będzie zieleniała.

Do cienia Hakonechloa macra w odmianach oraz turzyce Carex np. Evergold - biała.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:46, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mroovka napisał(a)
...i wstępne "bazgrotki"



Idąc od lewej - coś na pniu może być Euonymus fortuneli 'Emerald'n Gaiety', pod nim żurawki np. ale różowe lub żółte np.Cilronelle.

Hosty za kulkami muszą być wysokie jeśli trzy sztuki, bo kulki je zasłonią. albo więcej host np. 7

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:47, 10 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To koło pociągnęłabym koliście, żeby z tyłu dało się w plecach umieścić jeszcze ekran z cisa, hortensji lub wysokich traw, a nawet strzyżony grab.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mroovka 10:05, 10 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Dziekuję Danusiu za rady - a wysokie trawy do cienia, to jakie np?
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 10:09, 10 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Skoro ta biała trzmielinka na pniu da radę to się cieszę - zanotowane
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 21:14, 14 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Kombinuję i wprowadzam zmiany - narazie na papierze. Może czyjeś fachowe oko oceni, czy ma to ręce i nogi, bo obrazek, a rzeczywistość, to dwie różne rzeczy. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 21:15, 14 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 22:45, 19 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Może ktoś zajrzy i pozna, cóż to za trawkę kupiłam, jako po prostu "trawę ozdobną"



I przy okazji jeszcze jedna "ozdobna" NN (ta ciemna) razem z czosnkiem, też mi nieznanym...



____________________
Ogródek Oli... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies