Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Krzewy liściaste zimozielone

Pokaż wątki Pokaż posty

Krzewy liściaste zimozielone

ele2001 19:27, 02 gru 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
W klimacie Polski jedyny jaki mi przychodzi do głowy to Ilex meserveae

MartaR napisał(a)
poszukuje wysokich (1,5-3m), zwartych, zimozielonych, liściastych krzewów na żywopłot, doradzicie? czy moze jest gdzies podobny watek ?
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Gardenarium 20:35, 02 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MartaR napisał(a)
poszukuje wysokich (1,5-3m), zwartych, zimozielonych, liściastych krzewów na żywopłot, doradzicie? czy moze jest gdzies podobny watek ?


Laurowiśnia (słabo zimuje w Polsce,przemarza)

J.w. Ostrokrzew.

Niezupełnie zimozielony jest ligustr, trochę gubi liści na zimę i ten polecam. To najpopularniejszy żywopłot.

Jeszcze ognik szkarłatny, też może wymarzać w ostre zimy.

Gdzie mieszkasz? W jakim rejonie Polski?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 20:56, 02 gru 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Mahonia pospolita, przezimuje na pewno, tyle, że raczej niższa jest.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
akita 22:56, 17 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53

Mój żywopłot z laurowiśni. Wykopaliśmy go rok temu od ludzi, którzy chcieli go wyrzucić. Był chory, końcówki gałęzi były całkiem suche, liście brązowiały i miały dziury.
Ale na szczęście wszystkie krzaki odratowałam!
____________________
Gardenarium 07:29, 18 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda super. Brawo dla waszej pracy i umiejętności
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
akita 22:40, 18 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53
Pryskałam je jedynie miedzianem bo tylko to miałam. Cały poprzedni rok stały w miejscu. Potem liście zaczęły robić się żółte, po oprysku. Usunęłam je i jeszcze przycięłam wszystkie suche końce. W końcu puścił na wiosnę nowe liście. Jeszcze raz zrobiłam oprysk z sillitu.
____________________
katel 22:53, 24 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
No to i ja wstawię zimozielone które mam , ligustr Vicaryi - nie wiem czy u mnie pozostanie zimozielony bo to strefa 6A, to jego pierwszy rok u mnie.

Ostrokrzew Golden Rock, też pierwszy rok u mnie.


____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
katel 23:24, 24 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Macierzanka cytrynowa, jest u mnie od 2012 rośnie na zaledwie kilku centymetrach ziemi (pod spodem jest beton), słońce ma przez calutki dzień - bardzo ją lubię, ma też oczywiście cudowny zapach. Nie okrywam jej na zimę, czasem po cięższej zimie nie wygląda najlepiej ale szybko się zbiera. Na pierwszym zdjęciu w trakcie kwitnienia - po lewej stronie.



____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Nowalijka 23:29, 24 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
akita napisał(a)

Mój żywopłot z laurowiśni. Wykopaliśmy go rok temu od ludzi, którzy chcieli go wyrzucić. Był chory, końcówki gałęzi były całkiem suche, liście brązowiały i miały dziury.
Ale na szczęście wszystkie krzaki odratowałam!


No cóż...Moja laurowiśnia nie jest tak piękna, ale wierzę, że tak będzie. Jest młodziutka, na mojej działce jest drugi rok
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
katel 23:25, 25 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dopiero doczytałam że o krzewy chodzi a ja z macierzanką wyskoczyłam - wybaczcie, to jeszcze jeden krzew dodam.

Chamaedaphne calyculata, zdjęcia wstawiam z tego i zeszłego roku bo tegorocznych mam mało. Roślina bezobsługowa kwitnie III-IV. Właśnie zaczęłam się zastanawiać dlaczego mam tak mało jej zdjęć i to chyba wynika z tego że poza okresem kwitnienia jest dość niepozorna i nie rzuca się w oczy. Widziałam też w programie M. w o. że nadaje się na mokre stanowiska - u mnie rośnie w glinie ale jakoś szczególnie mokro to nie ma.





____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies