Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Juka - co z nią zrobić?

Pokaż wątki Pokaż posty

Juka - co z nią zrobić?

Invisible 20:46, 21 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 5
Witam,
Mam problem (lub nie) z moja Juką. Jakiś czas temu dopadł ją kot i straciła trochę liści, później została przelana i straciła kolejne. Pień jednak został i obok pnia zaczęły rosnąć nowe liście. Są już naprawdę duże i nie wiem, co dalej zrobić z rośliną. Czy ten pień powinnam obciąć, a może wyjąć te nowe liście i przesadzić (o ile w ogóle się da)?
Liście tak dziwnie wyglądają na zdjęciach, ponieważ były zraszane chwile przed zrobieniem zdjęć, a zdjęcia były robione z lampą błyskową. Normalnie są jednolicie ciemnozielone, naprawdę ładny kolor.


Gardenarium 20:48, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można zrobic sadzonkę z niej i oderwać, a można też obciąć pieniek, przesadzić to wszystko i zadbać o nią, Moga byc z niej jeszcze "ludzie"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Invisible 21:17, 21 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Można zrobic sadzonkę z niej i oderwać, a można też obciąć pieniek, przesadzić to wszystko i zadbać o nią, Moga byc z niej jeszcze "ludzie"


Dziękuję za odpowiedź
Pieniek odciąć na jakiejś konkretnej wysokości czy przy samej ziemi?
Gardenarium 21:24, 21 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak ob ciąć żeby odrost na nim został, trzeba zajrzeć gdzie wyrasta i nad nim obciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Invisible 21:34, 21 lip 2013

Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 5
Odrost? Liście rosną całkowicie obok pnia, mogę odchylić spokojnie pień od liści. Chyba, że liście wyrastają z tego pnia gdzieś bardzo głęboko w ziemi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies