Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród z sukulentami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z sukulentami

shrekol 16:13, 23 lut 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
gardenarium napisał(a)
Można jakiś stolik ustawić, albo dwa różnej wysokości.
Ja kiedyś miałam półkę na całej długości budyneczku, pod dachem.

Danusiu ja mam rampę podniesioną 1,2m od poziomu podwórka i tam chcę zrobić ten kącik mam kilka pieńków dębowych lub kamienie wykorzystam z tyłu moje stare agawy a przed pozostałe
____________________
Gardenarium 20:58, 23 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, może być interesująco.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:23, 28 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andie 15:53, 06 maj 2011

Dołączył: 06 maj 2011
Posty: 15
Mnie się jednak najbardziej podobają sukulenty w chłodnych, nowoczesnych wnętrzach. Mam własnie jedno takie w domu do "oroślinnienia" powiedzcie znacie jakieś sukulenty moga byc duze ale o super nietypowym wygladzie? Byle bez igieł - dzieci...
zielona11 21:02, 06 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Może sansevieria cylindrica?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 12:44, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sukulenty bez cierni,,,trudno znaleźć, Może jakieś Euphorbia, bo myślałam o cereusach, ale wielkie zawsze mają ciernie.
Formy monstrualne (monstrosa) czasem mają "gołe" pędy.
Z małych : Lithops "żywe kamienie", ale są małe, eonium drzewiaste.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andie 15:35, 16 maj 2011

Dołączył: 06 maj 2011
Posty: 15
no nie maja byc jakies super safe tylko po prostu bez igieł... w ogole w jakich warunkach jest im najlepiej? takich mozliwcyh do osiagniecia we wnetrzu nei wiem gdzie je psotawic, czy raczej przy oknie czy w kącie czy na parapecie...? czy na stoliku tak jak tamta aranzacja?
hanka_andrus 16:08, 16 maj 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Oprócz gruboszy ,jeszcze miałam kiedyś aloes ościsty.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 11:30, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sukulenty lubią generalnie słońce, tylko takie nie - kaktusy np. aloesy, wilczomlecze mogą rosnąć w ciemniejszych miejscach.

Jeśli zastosujesz wielki okaz to oczywiście w jasnym miejscu w pobliżu okna jako główny "punkt programu" i w pięknej, najlepiej wysokiej donicy.

Większa ilość to już kolekcja. Dobrze byłoby zastosować osłonki czy doniczki z jednej serii w jednej kolorystyce, ustawić je w rządku w jednakowych doniczkach (pod sznurek) lub pogrupować.
Nie ma przepisu na to, ale zawsze bezpieczniejsze jest sadzenie w jednakowych niż mieszanie.

Wszystko zależy od zdolności artystycznych.

Tutaj kaktusy każdy inny ustawione na parapecie.














____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:31, 17 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przyszła mi na myśl jeszcze Crasula - grubosz (drzewko szczęścia).
Ale Hania też chyba o nim wspomniała. U Tomaszewskiego można kupić wielkie okazy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies