Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ze skarpą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ze skarpą

monteverde 00:51, 04 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam i też podziwiam horti, podsadzone żurawkami i hakonechloe pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kasiula79 14:09, 04 sie 2013


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Witam serdecznie.
Piękne są te hortensje. Po prostu obłędne!

Bardzo jestem ciekawa dalszych fotek. Będę zaglądać.
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
TeresaSz 14:30, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Cieszę się bardzo że się podoba bo to sprawia, że praca jaką wkładamy w nasz ogród ma sens. Oczywiście sami się tam bardzo dobrze czujemy ale czasami zmęczenie, czas i kasa jaką się w to wszystko wkłada sprawia, że przychodzi chwila zadumy i pytanie PO CO?
Wystarczy jednak rano wyjść do ogrodu albo przeczytać pozytywne opinie na forum ogrodowiska i już wiem PO CO to wszystko.
Jak wcześniej pisałam ogród ma dopiero rok i właściwie jeszcze się tworzy. Mamy gotowy tył i jeden bok (ten szerszy ). Postaram się teraz pokazać resztę.


Moje kochane grujeczniki

Grandflora będzie przesadzona bo chyba trochę jej ciasno
____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 14:35, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356

Idąc w kierunku płotu z frontu (którego nota bebe jeszcze nie ma )


____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 14:38, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356



____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 14:47, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Tutaj strefa użyteczności nie koniecznie publicznej

Jak widzicie mamy sporo murków. Jest to spowodowane jej kształtem - pięciobok, małą powierzchnią - 718 m2 i różnicą poziomów - prawie 2 metry między przodem i tyłem. To wszystko wymusiło na nas stworzenie skarpy i wymurowanie sporej ilości schodów i murków.


____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 14:51, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Kilka kwiatków dla Was




Ta różowa hortensja Early Sensation jest do przesadzenia bo ma za mało miejsca ale jest jedną z mioich ulubionych.
____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 15:02, 04 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356

A teraz żeby nie było tak kolorowo
Tutaj kiedyś będzie ciurkadełko, albo jak mówi mój mąż ściana płaczu. Sam to robi i właśnie się okazało że za mały wąż jest wmurowany, tak więc do kucia


Ale chyba najgorsze miejsce w naszym ogrodzie to nasz front, nasza wizytówka, miejsce witania i zapraszania gości Tadam

Jak widać brak ogrodzenia, niedokończona kostka na wjeździe do garażu (czekamy aż gmina skończy kanalizę) i ogólnie jeden wielki bajzel.
Mam jednak nadzieję że z Waszą pomocą uda mi się ten przód fajnie urządzić
____________________
Ogród ze skarpą
23:11, 04 sie 2013
Witam serdecznie
Fajnie,że grono Wielkopolan powiększa się
Cała Twoja działka to 718 m czy tylko ogród? Mi bardzo podoba się zróżnicowanie terenu...schody,murki i też chciałabym tak u siebie ale niestety płasko mam jak na stole
Pozdrawiam
TeresaSz 21:38, 06 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Nasza działka niestety ma tylko 718m, trzeba odliczyć metry na których jest dom no i kostka. Tak więc całego ogrodu pozostaje raptem może 400 - 450 m
____________________
Ogród ze skarpą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies