Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ze skarpą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ze skarpą

agatanowa 21:35, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
I piękne kompozycje z Danii
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
TeresaSz 20:24, 18 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Witam dziewczyny. Cieszę się że się podoba.

agatanowa jeśli chodzi o hortensje to na skarpie anabelki, a przy ścieżce limki. Natomiast budleja jest bez nazwy. Kiedy ją kupowałam to nawet nie zauważyłam, że jest napisane płożąca i w pierwszym roku nie było ciekawie. W tym roku wiosną ją ciachnęłam na 20 cm i poszła w górę na 2 metry. Ale nazwy niestety nie znam .

jamnosana dzięki za wskazówki co do rozmnażania horti, na 100% spróbuję jeszcze teraz. Grujeczniki sadziliśmy co metr ale nie wiem czy nie będzie im za ciasno. A tak swoją drogą to wszyscy mówią. że wszystko sadzimy za gęsto, już sama nie wiem co o tym sądzić . Najwyżej będziemy mieli tak jak lubi Danusia "na bogato" . Miesiąc temu przycięłam wszystkie gałązki grujeczników od ziemi tak że powstały małe drzewka. Myślę, że teraz wygląda to lepiej ale niestety nie mam zdjęcia jak było "przed". Za nimi derenie a pod nimi kosaćce. Grujeczniki mają nas osłonić od sąsiadów więc jeszcze trochę damy im rosnąć
____________________
Ogród ze skarpą
jambosana 21:21, 18 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
TeresaSz napisał(a)


A tak swoją drogą to wszyscy mówią. że wszystko sadzimy za gęsto, już sama nie wiem co o tym sądzić . Najwyżej będziemy mieli tak jak lubi Danusia "na bogato" .


Ja też sadzę za gęsto. Bo jak już sadzę, to chcę widzieć efekt, a nie badyl, dłuuuga przerwa badyl. Będę się martwić potem, w końcu łopatę mam, sekator też... Choć podobno to największy błąd nowicjusza. Myślę, że jak za gęsto posadzi się krzewy, byliny, to problemu nie ma, gorzej jak za gęsto są drzewa, np. świerki, czy np. te grujeczniki. Ale podobno i te i te ciąć można. Grujeczniki cudne masz, wprowadzają taką lekkość, zwiewność.

____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Borbetka 10:01, 22 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Teresko, krajanko. Coraz więcej Wielkopolan się pojawia. Bardzo mnie to cieszy.
Przyciągnęło mnie zdjęcie z Anabelkami, piękne. No i murki, sam skarb w ogrodzie. Uwielbiam kamień, szczególnie zawsze pieję nad kamieniem u Anity. Ja sama nie mam poziomów, to i na murki się nie doczekałam. Za to działka za duża z kolei, nie mogę do końca obrobić.
Pozdrawiam ze słońcem.
____________________
borówcowy wizytowka
10:44, 22 sie 2013
Borbetka napisał(a)
Witaj Teresko, krajanko. Coraz więcej Wielkopolan się pojawia. Bardzo mnie to cieszy.

No i mnie i mnie
Pozdrawiam słonecznie
TeresaSz 13:46, 24 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Witam dziewczyny
Odnośnie murków to właśnie mąż "lepi" dalszą ich część i szczęśliwy z tego powodu WCALE nie jest

Borbetko kiedyś mnie pytałaś o szkółkę w Puszczy Zielonka. Ciekawa jestem czy tam dotarłaś i czy coś udało Ci się kupić. Ja byłam wczoraj po wrzosy ale niestety jeszcze nie mieli.
____________________
Ogród ze skarpą
Borbetka 09:47, 25 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No właśnie jeszcze nie dotarłam do tej szkółki. Trochę zaprzestałam polowań i odwiedzin szkółek, bo inne koszty były, a jednak portfel trochę pusty się robi po moich szkółkowych wizytach .
Teraz mam jeden cel jesienny - zdobyć dość duże thuje Szmaragd, kopane, bo wyrzucam jałowce, te wielkie wzdłuż podjazdu. Chwilowo będzie trochę goło, ale szybko urosną. Będę szukać dobrego dostawcy. Za podpowiedzi dziękuję z góry .
____________________
borówcowy wizytowka
TeresaSz 14:52, 28 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Czy ktoś mi podpowie gdzie są na stronie ogrodowiska jakieś jesienne inspiracje do dekoracji domu?
____________________
Ogród ze skarpą
malgorzata_s... 17:12, 28 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Witaj Tereso.Murki są świetne i zdobią.Budleja cudna to i motylków pewno bezliku. Pozdrawiam .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
leon60 19:20, 28 sie 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
TeresaSz napisał(a)



Piękna rabata ! co rośnie między horti a żurawkami ?
Pozdrawiam
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies