Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ze skarpą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ze skarpą

21:49, 06 sie 2013
Czyli tak jak u mnie,wszystkiego raptem 7,5 ara,w tym dom,gospodarczy,garaż,podjazd i na ogród zostaje połowa.Nie raz żałuję,że taka mała działka,przydałyby się jeszcze ze 2 ary.
Pozdrawiam
kitek81 11:13, 08 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
witam
trafiłam na Twój wątek dzięki wątkowi o metamorfozach śliczny domek i obejście!
działka na zdjęciach wygląda na większą! ślicznie wszystko urządziłaś, a i na front przyjdzie pora masz rękę do roślin, więc na pewno sobie poradzi
pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Debra 11:26, 08 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Murki i schodki to jest bardzo fajna sprawa. Całkiem ładnie juz masz, tam gdzie masz ładnie

No a front - przecież to dopiero rok, i tak doskonały stan robót.

Podoba mi sie. Jedynie - pod wpływem Ogrodowiska - jak widzę rollboardery, to zaraz widzę w ich miejsce kanciki ))))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
grazyna 11:30, 08 sie 2013


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
TeresaSz napisał(a)
Kilka kwiatków dla Was


[



Przyszłam się przywitać i o tego kfiatucha zapytać, co to jest ?

Prześlicznie masz, przepięknie, dobrze się zapowiada

____________________
Grażyna Tu odpoczywam
TeresaSz 20:19, 10 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Teraz się urlopujemy więc trochę mniej czasu, ale jeszcze kilka dni i wracam na pełen etat na forum i do ogrodu.

Anulka z jednej strony to stanowczo za mało, ale kiedy mam wyrywać chwaściory to się cieszę, że tylko tyle

kitek81 witam, mam nadzieję że z pomocą dobrych duszków tego forum dam radę i z frontem

Debra moja wybawicielko, jeśli chodzi o kanciki to chyba muszę do nich dojrzeć, bardzo mi się podobają ale wymagają dużo pracy, zresztą nie wiem czy u mnie by wyszły bo trawnik i rabata nie są na tym samym poziomie . Tak jakoś wyszło przy zakładaniu trawnika. Dlatego nie bardzo bym wiedziała jak się za to zabrać.

grazyna witam i dziękuję. Na tym zdjęciu to budleja. Zresztą kupując ją nie doczytałam że odmiana jakaś płożąca, ale wiosną ją ciachnęłam na 20 cm od ziemi i o dziwo urosła pionowo gzieś na 2 metry

Ło matko dlaczego nie mogę pogrubić całych imion. Kompletna analfabetka komuterowa ze mnie i potem takie cuda mi wychodzą. Proszę nie obraźcie się dziewczyny ale już trzy razy mi posta wykasowało a pogrubione jest klika literek w każdym imieniu
____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 22:08, 14 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Chciałam się z Wami podzielić wspaniałymi kompozycjami jakie miałam okazję zobaczyć w Legolandzie w Danii. Kompozycje w donicach.



____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 22:17, 14 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356


A tutaj domki z klocków a wśród nich prawdziwe miniaturowe drzewka, krzaczki i roślinki.

____________________
Ogród ze skarpą
TeresaSz 22:25, 14 sie 2013


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356



____________________
Ogród ze skarpą
jambosana 21:23, 17 sie 2013


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Piękny ogród tworzycie! Zauroczyły mnie grujeczniki, co ile je posadziłaś, jak duże mają urosnąć? Będziesz je ciąć, czy mają naturalnie rosnąć? Pod nimi masz derenie elegantissima i co jeszcze (liliowce, kosaćce?)
Masz piękną budleję, ja mam 2 - Empire blue, już przekwitła, rośnie wg mnie chwastowato oraz Nanho blue, kwitnie teraz, ma srebrzyste liście, bardziej zwarty pokrój, i chyba bardziej pachnie i wabi motyle. Co do nazw, to tak na bank nie jestem pewna, ale tak mi je sprzedano. Twoja ma cudny kolor, jaka to odmiana?

Co do rozmnażania hortensji, to jest tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/68-rozmnazanie-hortensji?page=11
A w skrócie są 2 metody:
1. wczesną wiosną jak przycinasz hortensje, to ścięte badyle, te ładniejsze silniejsze potnij na kawałki, wsadź w ziemie i podlewaj. W wątku podanym powyżej są rady by trzymać w wodzie, ale mnie tylko zgniły, a z patyków 2 puściły listki, ale potem eh, zapomniałam podlewać i kaput, ale innym wychodzi.
2. druga metoda absolutnie niezawodna. Odginasz wiosną, latem, czy nawet teraz gałązkę, przysypujesz w połowie ziemią i czekasz aż się ukorzeni. Przytrzymujesz np. kamieniem, żeby się nie odgięła. Po roku gotowa sadzonka, którą trzeba przyciąć i można przesadzać w docelowe miejsce. Powodzenia !
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
agatanowa 21:33, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543



Teresa, co to za hortensje? A budleja jak się zwie?

Co do części użytkowej ogrodu - również bardzo mi się podoba
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies