Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

dorciabe 13:34, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
agatanowa napisał(a)
Zielona? Jaka zielona?


Jestem zielona i to bardzo. Dzięki temu, ze czytam forum trochę załapałam nazw roślin. Ale i tak jestem w tyle.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agatanowa 13:46, 09 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
dorciabe napisał(a)


Jestem zielona i to bardzo. Dzięki temu, ze czytam forum trochę załapałam nazw roślin. Ale i tak jestem w tyle.


Dorota (masz śliczne imię ) zieleń to modny tutaj kolor
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
dorciabe 14:54, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
W samym rogu mam dużego iglaka (nie znam nazwy) pozostał po starym ogrodzie , wyrósł że ho ho. W ubiegłym roku kopaliśmy dziurę pod fundament pod ogrodzenie i chyba kopareczka korzonki ciut uszkodziła bo cały środek zbrązowiał. Iglak miał być spisany na straty, A na wiosnę końce się zazieleniły. Podlałam go magiczną siłą do iglaków i rośnie. Nie wygląda może zbyt ładnie, ale szkoda mi go wycinać.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 15:02, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Świerk srebrny. Kupiony był jak pierwszy syn się nam urodził 17 lat temu. Przesadzany 3 razy. Po budowie stracił dolne gałęzie i rośnie krzywo. Czy takiego świrka formuje się jakoś?

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 18:43, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Między furtką a bramą mam takie coś. Nasadziłam małych iglaków, dwa berberyski, tawułki miniaturki. Mam wrażenie bałaganu, jakoś nie ogarniam. Wszystkie małe sadzone wiosną tego roku. Co sądzicie, co zmienić?



____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 18:49, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Po starym ogrodzie zostały też rododendrony. Nie są one wypasione, ale ślicznie kwitły w tym roku. Liście nie są soczyście zielone, czego im brak?



____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 18:55, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966

Nowy zakup - runianka . Kiedyś dawno dawno miałam taką roślinkę , ale byłam pewna że chwaścior się nasiał i z uporem maniaka wyrywałam
Ogrodowisko naumiało mnie co to jest
Czy posadzić koło rododendronu? Tylko jeden okaz chyba mało?

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 19:07, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
W rogu pod starym iglakiem posadziłam funkie, wszystko tego roczne, wiosenne. Pod samym murkiem tawuły takie co duże nie rosną podobno. Też pewnie za bardzo nadziubdziałam tego wszystkiego, tak?




____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
dorciabe 19:12, 09 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Kochani, zastanawiam się nad zrobieniem prostych linii trawnika. Powbijałam paliki ze sznurkiem, jak będzie lepiej?



____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
agatanowa 19:34, 09 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Mi trudno doradzić, mogę tylko napisać o sobie - są chwile, że żałuję, że nie zrobiłam prostych linii (nie ma rabat, a już żałuję - dobre hehe)
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies