Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy stary ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy stary ogród

11:02, 11 sie 2013
dorciabe napisał(a)
Z grugiej strony domu będzie kostka i wjazd. Teraz bałagan tam jest. Na razie tylko tuje posadzone, żeby rosły i zasłoniły brzydkie sąsiedztwo. W siatkę wrosło drzewo, wyglada na raczej usychające. Puszczę po nim bluszcz, tylko jeden czy dwie sadzonki?




Pierwszy raz widzę by drzewo tak zespoiło się z ogrodzeniem..
Napisałaś,że drzewo schnie,jest wysokie? A może lepiej wyciąć bo jak spróchnieje to się przewróci.Jeśli zdrowe to obsadź tym bluszczem,ja obsadziłam świerk kilkoma sadzonkami,zaczynają się już "przyczepiać" do pnia
dorciabe 14:12, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Anulka
drzewo jest dość wysokie, ale myślę, ze tak szybko nie spróchnieje. Może górne gałezie ewentualnie przyciąć można, bo straszy

____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
15:46, 11 sie 2013
Faktycznie przytnij te gałęzie i puść bluszcz.Pozwolenie chyba nie będzie potrzebne na przycięcie ale lepiej dowiedz się.My na pozwolenie odnośnie (ale to już wycięcia) naszych cyprysików i jałowców czekaliśmy trzy miesiące.Własne krzaki na własnym podwórku i jeszcze trzeba mieć pozwolenie
dorciabe 18:09, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gdyby sie tak zdarzyło, zupełnie hipotetycznie, że pozbyła bym się tego przyschniętego chyba cyprysika z rogu, to co tam posadzić? Chciałabym coś takiego, zeby szybko było duże, raczej wysokie niż szerokie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
anax 18:29, 11 sie 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
Dorotko, witaj
Ile ja się nasłucham i naczytałam o komponowaniu, a i tak jestem tępawa w tej materii szczególnie, jak w mamy do czynienia z małymi sadzonkami, toż to nie do wyobrażenia ,że może kiedyś być z nich solidna 2m roślina.
Co do linii trawnika, to Kasia dobrze prawi, grunt to spójny styl, mówi to miłośnik nowoczesnych linii , mający wokół siebie totalnie zakręcony misz-masz, w którym chyba lepiej sie czuję .

Pozdrawiam
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
dorciabe 18:58, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Anax chodzi o to że moim zdaniem tego stylu u mnie brak Miało nie być zakrętasów i esów-floresów ale sa.
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
anax 21:15, 11 sie 2013


Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 219
U mnie też miało nie być, ale są Może po prostu w takich klimatach czujesz się lepiej. W jakim stylu jest Twój dom? Nowoczesny ,czy może bardziej klasyczny? Mnie strasznie podobają sie nowoczesne założenia ogrodowe, zresztą jak prawie wszystkie , ale po wielogodzinnych dumaniach stwierdziłam co tak naprawdę sprawdzi się u mnie na lata. Co mam powiedzieć zawijasy i pewna przypadkowość zwyciężyły. Jak jest efekt okaże się , jak rośliny podrosną.

Ps, Ja nie widzę u Ciebie braku stylu
____________________
anax- Rozwojowy kawałek pola
21:52, 11 sie 2013
dorciabe napisał(a)
Gdyby sie tak zdarzyło, zupełnie hipotetycznie, że pozbyła bym się tego przyschniętego chyba cyprysika z rogu, to co tam posadzić? Chciałabym coś takiego, zeby szybko było duże, raczej wysokie niż szerokie

Będziesz musiała usunąć hosty na czas wykopywania sucharka,szkoda by było gdyby zmarniały.A jak rabata idzie dalej za cyprysikiem? Kończy się czy dalej się ciągnie wzdłuż ogrodzenia? Może jakieś drzewko o rozłożystej koronie by dawała cień hostom ale tak by nie przerastała poza ogrodzenie lub krzew dopasowany do tego co na rabacie.U mnie hosty rosną właśnie pod krzewem ,jest to zwykła forsycja ale formowana a drugie mini hostowisko mam za dużą donicą (sama ją zbijałam ) na nowej rabacie i cień będzie dawać mały trejaż z wiciokrzewem.
dorciabe 22:36, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Rabata biegnie przy ogrodzeniu do hortensji ogrodowej widocznej w prawym dolnym rogu , dalej będzie taras.
Czy nalezało by wkopac coś wysokiego prze ogrodzeniu, czy w miejsce iglaka, bo on tak raczej na środku tego kawałka jest


____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
22:45, 11 sie 2013
A może śliwowiśnię 'Pissardi',ona ma bordowe listki i jasno różowe kwiaty,są to drzewka szczepione na różnej wysokości,możesz kupić wyższe,niższe.. jakie będziesz uważała.Myślę by tutaj złamać tę zieleń dookoła,przydałby się inny kolor.Ja mam u siebie dwie i tnę korony w kule.A co najważniejsze nie są jakieś wymagające.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies