Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Paeonia - Piwonia

Pokaż wątki Pokaż posty

Paeonia - Piwonia

w_zaczarowan... 13:48, 18 maj 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 37
KasiaBawaria napisał(a)
U mnie masa pakow, znow bedzie rewia





Niesamowita ilość pąków, coś pięknego, czy możesz mi doradzić co robię źle? moje piwonie mają bardzo małe pąki i często zasychają, w zeszłym roku wykopałam je, do dołka dałam przekompostowany obornik i lekko podniosłam, wiosną dostały garść obornika granulowanego. W tym roku pąki nadal nie za duże, może jest ich trochę więcej. Rosną na słońcu, liście są ładnie zielone. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić by mieć tak duże pąki jak Twoje i taką ilość, rosną już u mnie od 5 lat.
____________________
Anka_Kubanka
tenobcy 21:22, 12 mar 2024


Dołączył: 27 lis 2019
Posty: 18
Cześć. Ja mam pytanie odnośnie piwonii krzewiastej.
Posadzona 2-3 lata temu. Kwitnie bardzo obficie. W tym roku z ziemi zaczęły wychodzić nowe pędy, taki 'buraczkowy' kolor. Czy to jakieś dziczki i je usunąć czy przejaw krzewienia się?
Internety na ten temat milczą.

Dzięki za odpowiedź.
Kasya 07:04, 13 mar 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
tenobcy napisał(a)
Cześć. Ja mam pytanie odnośnie piwonii krzewiastej.
Posadzona 2-3 lata temu. Kwitnie bardzo obficie. W tym roku z ziemi zaczęły wychodzić nowe pędy, taki 'buraczkowy' kolor. Czy to jakieś dziczki i je usunąć czy przejaw krzewienia się?
Internety na ten temat milczą.

Dzięki za odpowiedź.

Nic nie usuwaj, prawdopodobnie krzak się rozkrzewia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
hankaandrus_44 08:15, 13 mar 2024


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Bardzo dobrze, że wychodzą nowe pędy. To znaczy, że korzenie dobrze pracują. Udanych kwitnień życzę. Ja swoje mam nieco zmrożone, czekam na rozwój pędów.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Agnieszka_Z 21:54, 13 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 407
Czy to już dobry czas na posadzenie piwonii chińskiej? W zaciszu piwnicy zaczyna puszczać listki.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
tenobcy 19:12, 20 mar 2024


Dołączył: 27 lis 2019
Posty: 18
Nic nie usuwaj, prawdopodobnie krzak się rozkrzewia

hankaandrus_44 napisał(a)
Bardzo dobrze, że wychodzą nowe pędy. To znaczy, że korzenie dobrze pracują. Udanych kwitnień życzę. Ja swoje mam nieco zmrożone, czekam na rozwój pędów.

Niestety, rozmawiałem dzisiaj na targu z człowiekiem, który prowadzi szkółkę ogrodniczą. Stwierdził, że te nowe pędy wyrastają z 'podkładki' i pożytku z tego nie będzie. Co więcej, nigdy nie zakwitną, a tylko osłabią piwonię.
Radził, by wyciąć je jak najszybciej. Chyba mu zaufam.
Kasya 01:39, 21 mar 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
tenobcy napisał(a)


Niestety, rozmawiałem dzisiaj na targu z człowiekiem, który prowadzi szkółkę ogrodniczą. Stwierdził, że te nowe pędy wyrastają z 'podkładki' i pożytku z tego nie będzie. Co więcej, nigdy nie zakwitną, a tylko osłabią piwonię.
Radził, by wyciąć je jak najszybciej. Chyba mu zaufam.

Zęby się przekonać musisz odkopać miejsce szczepienia i zobaczyć czy nowe pędy wyrastają poniżej tego miejsca czy nie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies