Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt rabaty

marekk 21:39, 25 sie 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 5
Witam
Czy mozna prosić o pomoc w zaprojektowaniu przedstawionej rabaty. Wymiar 2,70x9,5 m , miejsce cały dzień nasłonecznione, krzaczki widoczne na zdjeciu bedą usunięte, ziemia jest gliniasta, planujemy podłoże wysypać drobnymi kamykami
Gardenarium 22:43, 25 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prawej metr od brzegu chodnika gdzie stoi kosz można posadzić śliwę wiśniową Nigra, pod nią 5 krzewów hortensji Limelight przed nią 5 choin kanadyjskich Jeddeloh, a na brzegu obwódkę z bukszpanów albo żurawki, ale jedna odmiana np. Caramel lub Gerogia Peach. Sa widoczne z daleka i bardzo wdzięczne. I to wszystko. Więcej nie trzeba. To jedna z mozliwości. Mozna dodac lekkości przez zastosowanie "piórek" czyli Hakonechloa macra "Aureola" .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 10:00, 26 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mam podobny kształt rabaty, ale chyba ogólnie mniejszy, na wprost wejscia do domu i w bliskiej odleglosci, kiedys cos tu rosło, ale zrobilismy ogrodzenie i jest na nowo do obsadzenia. Wazne jest to, ze jest tu widoczny napęd i chcę go ukryć, chciałabym aby były to raczej rosliny zimozielone.
Myślałam tu o ekranie z cisa pzrd napędem, ale teraz pytanie czy na całej szeokosci? czy tylko do wisni Umbra, a dalej cos innego? moze ktos ma pomysł, bo na dniach chciałbym to obsadzic? ,
a towarzystwo mniej wiecej takie jeszcze w "budowie"
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
marekk 20:51, 26 sie 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 5
Witam
Dziękujemy za poradę. Czy dobrym rozwiązaniem jest posadzenie przy śmietniku klonu na pniu o bordowych liściach zamiast śliwy bo klon można formować do postaci kuli.
Choinę kanadyjską chcielibyśmy zastąpić innym krzewem o bardziej zwartych kształtach ( mniej rozłożysty krzew.)
Jeszcze jedno pytanie: czy te krzewy,rośliny można sadzić w obecnym czasie?.
Dziękujemy z góry za pomoc.
marekk 10:05, 28 sie 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 5
Witam
Pragne sie przypomniec, można prosić o pomoc w temacie jak wyżej?? Pani Danusiu można jeszcze liczyć na Panią?

Czy dobrym rozwiązaniem byłoby wkomponowanie jeszcze trzmieliny?

Prosimy forumowiczów o pilną pomoc.

Dziękuję
marekk 11:41, 29 sie 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 5
Witam
Na bazie wczesniejszej porady przygotowałem rysunek.
1. czy takie rozmieszczenie będzie ładnie wyglądać?
2. Czy może byc taka odmiana klonu ( aby wolno rósł i o bordowych liściach) i jak wysoki powinien być pień? płot ma wysokość ok. 150 cm.
3. Czy z każdego bukszpanu można uformować kulę? czy musi być jakas odmiana specjalna?
4. Czy trawa ozdobna może być w tym miejscu jedna? więcej
5. Czy sadzić jeszcze jakąś juke?
6. Podłoże miało byc wysypane białymi kamykami, czy częśc podłoża wysypać czymś innym lub innnym kolorem?
7. Czy takie gatunki roślin będa właściwe?

Nazwy roslin:
- klon Crimson Sentry
- Hortensja limelight
- trawa carex evergold lub testacea
- bukszpan arborescens lub bonsai
- trzmielina np. emerald'n gold
- juka?

Dziękuję forumowiczom którzy znajdą czas aby podzielić się uwagami
marekk 10:01, 04 wrz 2013

Dołączył: 25 sie 2013
Posty: 5
Witam
W załączeniu zdjęcia juz wykonanych prac.
wiśnia czarna,hortensje limelight, bukszpany.

Zastanawiamy się czy jeszcze coś posadzić pomiędzy bukszpanami oraz pomiędzy bukszpanami na hortensjami, czy nie jest za pusto.

Dodatkowo z czego zrobić obwódkę, z trzmieliny? (biało zielona? żółto zielona?) a może coś innego.
Podłoże mamy w planach wysypać białymi kamykami, jakich użyć?

Można prosić o pilną pomoc?. Chcielibyśmy w tym tygodniu zakończyc rabate.

martika 10:18, 04 wrz 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj, Danusi propozycja była fajna. Te Hortensje ja bym posadziła bliżej siebie, nie wiem jaka to jest odległosc od siebie, ale wydają sie daleko, obwódke dałabym z żurawek, aby trochę kolorku było.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies