Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

makkasia 18:25, 11 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
basia3012 napisał(a)
Kasiu, zajrzałam do Ciebie i jestem zachwycona twoimi Hakonechloa. Oczywiście nie tylko, bo i trawy i hortensje, bukszpany, róze, wszystko dorodne, kwitnace. Pogratulować.
Chciałabym poradzić się jak pielęgnowac trawy Hakonechloa? Moje są posadzone wiosna tego roku i część mi wypadła, część rośnie. Podlałam je florovitem około miesiąc temu. Trochę wyładniały ale część miała wcześniej takie rdzawe plamy. Czy to grzyb? Mam opryskać jakimś preparatem?
Pozdrawiam serdecznie.


witam Basiu,
U mnie Hakonechloa All Gold rośnie od kilku lat na właściwie pełnym słońcu, dlatego czasami ją słoneczko przypala. Lubi wilgotne podłoże ale jak się dobrze ukorzeni znosi suszę bardzo dobrze. Rdzawe plamy, mogą być od spalenia przez słońce ale tez może być rdzą. Teraz możesz ją jedynie spryskać preparatem na rdzę ale na drugi rok od wiosny potraktuj ją dobrze rozłożonym kompostem, i podlej ją kilka razy w sezonie gnojówką z pokrzyw. Może być też Astavit super się sprawdza na moich piaskach.
Dobrze traktowana Hakone jest bezobsługowa - kocham ją
dziękuję za miłe słowa
Pozdrawiam i macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 18:42, 11 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
malkul napisał(a)
co tam w Makowie?


Gosiu kochana jestem zarobiona i na priv sie zmienia jak w kalejdoskopie Ogrodowo robię na dwa fronty bo bieżączka w Makowie i zakładam ogród (niby pomagam) mojej siostrze, która została posiadaczką 550 metrów działki z domem
W Makowie nic się nie zmieniło, problemów tyle samo albo i więcej ale mam już do tego pewien dystans. Grzyby na bukszpanach, różach, brzozie, magnolii itd szaleją a ja cóż, pryskam chemię bo na herbatki i inne takie czasu brak Makowo zapuszczone ale żyje i cieszy choć łapię się na tym, ze na cieszenie się nim też brakuje czasu a upały jeszcze bardziej zniechęcają do wszystkiego.
Ale nie marudzę, nie obiecuję relacji z Makowa bo jakoś nie mam ochoty do jego focenia bo nuuuda straszna
pozdrawiam Cię gorąco choć powinnam napisać zimno he, he,
PS. Podziwiam Twój ogród nieustająco Ty o tym wiesz, ściskam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
malkul 17:39, 16 sie 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
no cóż pozostalo i tylko posłać ci caluski i czekać aż najdzie cie ochota: będę zaglądała
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
makkasia 21:18, 18 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Zrobiłam parę zdjęć, właściwie to dla kronikarskiego porządku się to nie dzieje bo wiosny nie ma ale wiosna była, mam nadzieję, że będzie następna...
wszystkim odwiedzającym życzę pogody, ducha, i oby Was plagi omijały
ściskam


____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
AgataM 21:21, 18 sie 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Ale cudnie u Ciebie.....Każda fotka to perfekcja......Roślinki idealnie dopasowane... Ach.....
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
makkasia 21:29, 18 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
I Makowo z drugiej strony
niby różanka

I brzozowa




____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 21:34, 18 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
AgataM napisał(a)
Ale cudnie u Ciebie.....Każda fotka to perfekcja......Roślinki idealnie dopasowane... Ach.....
Pozdrawiam

Baaardzo dziękuję - co do fotek to się nie zgadzam ale dziękuję raz jeszcze
A rośliny no cóż staram się
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 21:34, 18 sie 2018


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
W tym roku limki przycięłam prawie do zera kwitnie późno, kwiatów niewiele ale są wielkie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
malgorzata_s... 23:32, 18 sie 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Jak super że jesteś.Makowo piękne,tęskniłam za tym widokiem Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dorota123 23:23, 19 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dawno nie było wieści z Makowa, ale na szczęście pokazałaś nam swój ogród. Zdjęcie z niby różanką przepiękne. Pokaż tą rabatę podczas pierwszego kwitnienia, tak dla porównania. Bardzo oszczędna ta fotorelacja z całego sezony dopraszam się więcej.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies